Forum o djeci,roditeljima i budućim roditeljima
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kutak za korisne tekstove

Go down

Kutak za korisne tekstove Empty Prednost mediteranske prehrane u trudnoći

Postaj by dany 04.07.08 10:33

Prednost mediteranske prehrane u trudnoći
Djeca trudnica koje su se pridržavale mediteranskog načina prehrane imaju manje izglede da će patiti od astme i alergija.

Grčki istraživači sa sveučilišta na Kreti su utvrdili da je rizik za astmu i alergije znatno manji kod djece čije su majke u trudnoći konzumirale više voća, povrća i ribe.

Rezultate studije provedene na uzorku od 468 majki i njihove djece je objavio stručni časopis Thorax.

Također je utvrđeno da su izgledi za astmu i alergije kod djece povećani ako su njihove majke u trudnoći često (3-4 puta tjedno) jele crveno meso.

Već su ranija istraživanja pokazala da djeca čija se prehrana u velikoj mjeri sastoji od voća i povrća imaju manji rizik za astmu i alergije.

Nova studija sugerira kako do dobi od 6 godina na izglede za pojavu astme i alergija veći utjecaj ima prehrana majke u trudnoći nego prehrana djece.

Najmanji rizik za astmu i alergije su imala djeca čije su majke u trudnoći povrće konzumirale najmanje 8 puta tjedno, a ribu više od 3 puta tjedno.

Znanstvenici pozitivan utjecaj ovakve prehrane na zdravlje dišnog sustava objašnjavaju visokom razinom antioksidansa i masnih kiselina ribljeg porijekla.

PLIVAzdravlje
dany
dany
Administrator
Administrator

Gender : Female
Broj postova : 3388
Age : 46
Lokacija : Čakovec
Zanimanje : Poljoprivredni tehničar
Kako ste saznali za ovaj forum : Ovo je moj forum
Država : Kutak za korisne tekstove Croati12
Bodovi aktivnosti : 1237
Registration date : 06.06.2008

https://nasa-djeca-i-mi.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Kutak za korisne tekstove Empty Trudnoća iz tjedna u tjedan

Postaj by dany 21.07.08 23:24

Trudnoća iz tjedna u tjedan
Neke žene odmah primjete izdajničke znakove koji ukazuju na trudnoću. Neke pak ne osjećaju niti jedan od tipičnih znakova, a opet znadu da su trudne jer se osjećaju drukčije.

Rani pokazatelji trudnoće su:
izostanak menstruacije. No, ako su vaše menstruacije inače neredovite, ako ste bolesni ili pod stresom, to ne mora biti pouzdan pokazatelj.
povećane i osjetjive dojke;
čudan metalni okus u ustima;
osjećaj slabosti, vrtoglavice, umora;
mučnina i povraćanje, gađenje ili pak žudnja za nekom namirnicom;
često mokrenje;
počajana osjetljivost.

Najbrže ćete saznati jeste li trudni ako napravite test na trudnoću. Ukoliko mislite da ste trudni, trebali bi posjetiti ginekologa. Ovo je prilika da mu postavite niz pitanja, te da saznate najvjerojatniji datum porođaja svog djeteta.
Od trenutka oplodnje u vašem tijelu počinje prava hormonska oluja, koja će vladati promjenama u vašem tijelu slijedećih devet mjeseci. Između brojnih hormona spomenut ćemo samo dva: progesteron te horionski gonadotropin. Progesteron, kojeg nazivamo i "zaštitnikom trudnoće" potiče sluznicu maternice da se zadebljanjem pripremi za prihvaćanje oplođenog jajašca te da ga hrani, a s druge strane, omekšava, relaksira mišiće maternice te onemogućuje izbacivanje jajašca. Horionski gonadropin nastaje u stanicama posteljice, a njegovo postojanje ukazuje na trudnoću. Na temelju nazočnosti tog hormona u krvi i mokraći djeluju testovi za dokazivanje trudnoće.
Već u ovom razdoblju možete osjećati niz promjena na samo tijelu. Prvih tjedana vaše tijelo još ne mijenja oblik, no neke će trudnice već osjetiti jutarnju mučninu, može se pojaviti nezainteresiranost ili odbojnost prema jelima i pićima koje inače volite, jutarnja kava i cigareta vam više neše prijati, a možete biti osjetljiviji na mirise. Pokušajte nešto pojesti ujutro kako biste izbjegli mučninu, a tijekom dana često uzimajte male obroke.
Grudi vam već sada mogu biti postati napetije i bolnije, što je posljedica pojačanog lučenja estrogena i i progesterona. Čvrsti i udobni grudnjaci mogu ublažiti bol grudi. Možda će vam pomoći masiranje kremama, kružite lagano dlanom od bradavice prema ramenu i pazuhu.
Većina žena u ranoj trudnoći osjeća veći umor, što je posljedica brojnih promjena koje se odvijaju u vašem tijelu. Stoga se odmarajte koliko god možete. Odspavajte malo tijekom dana, liježite ranije, hranite se kvalitetnije.
Povećanje maternice te pojačan rad bubrega mogu izazvati učestalu potrebu za mokrenjem, no ta tegoba obično prestaje u drugom tromjesečju. Ako noću često morate mokriti, uvečer pijte manje tekućine. Osjećate li bolove pri mokrenju, posjetite liječnika jer se možda radi o infekciji.
Nakon dvanaestog tjedna trudnoće maternica nastavlja rasti te već počinje izlaziti iz male zdjelice, što će na pregledu omogućiti njezino pipanje preko trbuha. Trbuh će vam polako postajati zaobljen. Hormoni koji djeluju u tijelu mogu dovesti i do raznih promjena kože. Jedna od najčešćih, koja se događa u 90 posto trudnica, je tamnjenje kože. Tako ćete i vi vjerojatno primijetiti kako vam je koža na i oko bradavica potamnjela, a duž središnje linije trbuha može se pojaviti tamna crta (linea nigra). Tamna koža tijekom sunčanja postaje još tamnija. No, nemojte se brinuti, ta zatamnjenja nestaju nakon poroda.
Ako vam je prva trudnoća, u dvadesetom tjednu osjetit ćete prvo micanje svog djeteta. Ako se već rađali prvo micanje čeda osjetit ćete sa osamnaest tjedana. Najprije ćete osjetiti slabo treperenje poput mjehurića koji se dižu, no vrlo brzo će njegovi pokreti postati jači te ćete primijetiti kako vam se miče koža trbuha.
Zbog visoke razine hormona trudnoće neke žene imaju sjajniju kosu te ljepšu i zdraviju kožu. No, kod nekih će hormonska reakcija biti suprotna, pa će imati više problema s kosom i kožom. Neke će na koži primijetiti male crvene točkice, proširene krvne žilice, koje su prsnule zbog promijenjene cirkulacije.
Možete imati i drugih tegoba. U trudnoći je često krvarenje desni jer su one postale mekanije i osjetljivije. Taloženje naslaga na zubno meso može dovesti do upala i kvarenja zubi, a to možete spriječiti ako ih redovito perete.
Ovo je razdoblje kada bi na težini tjedno trebali dobivati oko pola kilograma. Stoga pazite što i koliko jedete kako se ne biste previše udebljali. Neke će na prehranu morati paziti zbog probavnih tegoba - žgaravice i zatvora. Više je uzroka žgaravice, jedan od njih je usporen rad cijelog probavnog sustava, a drugi je uvjetovan rastom maternice koja potiskuje želudac prema gore, te se sadržaj želuca vraća u jednjak. Savjetujemo vam da izbjegavate obilne obroke i začinjenu hranu. Prije spavanja popijte čašu topla mlijeka te podignite uzglavlje kreveta. Usporeni rad probavnog sustava te pritisak maternice na debelo crijevo može uzrokovati zatvor, a u kasnijoj trudnoći i pojavu hemeroida. Jedite lako probavljivu hranu te voće, povrće i žitarice jer su bogati vlaknima. Pijte što više tekućine, a pomoći će vam i vježbanje. Liječnik vam može propisati blagi laksativ.
Strije, pucanje kože, javljaju se u oko 50 posto trudnica. Njihova pojava nije uvijek povezana s debljanjem, a vjeruje se da odlučujuću ulogu u njihovu nastajanju ima naslijeđe. Budući da nastaju duboko pod kožom u vezivnom tkivu, ne mogu se spriječiti kremama. No, masaža kremom ih može ublažiti jer će koža biti elastičnija i vlažnija.
Sa dvadesetčetiri tjedna trudnoće vie nema zablude - vaša trudnoća je očigledna. Vrijeme je da nabavite trudničku odjeću koja će omogućiti maternici da nesmetano raste, a vama da se osjećate ugodno. Kako se u trudnoći više znojite, nabavite laganu i široku odjeću od prirodnih materijala. Izbjegavajte sve što vas steže oko struka ili otežava dotok krvi u noge. Izbjegavajte cipele s visokom petom, ali i posve ravne potplate.
Nekoliko puta dnevno možete osjetiti kako se maternica steže, posebno ako duže sjedite. Relativno blagi grčevi i bolovi nisu razlog za zabrinutost. Ukoliko je bol jaka, odmah se javite liječniku.
Nakon dvadesetosmog tjedna trudnoće može se pojaviti iscjedak iz dojki. Riječ je o kolostrumu, rijetkoj mutnoj tvari koja je preteča mlijeka. Samo ga obrišite papirnatim ručnikom, ne pokušavajte ga istisnuti u većoj količini.
Kako se koža na predjelu trbuha rasteže i napinje, postaje sve suhija, što izaziva svrbež. Mažite kožu vlažnim kremama kako biste otklonili tu nelagodu.
Većina žena nakon tridesetčetvrtog tjedna osjeća kako nema dovoljno zraka. To se događa jer dijete pritišće ošit, širok plosnat mišić koji se nalazi ispod pluća. Pravilno držanje tijela olakšat će vam disanje. Poduprite leđa jastucima kada spavate.
Posljednja tri tjedna trudnoće (37-40 tjedna) zbog velikog trbuha većina trudnica jedva čeka da rodi. Strah od porođaja, koji vas je pratio tijekom trudnoće, sada je često slabiji jer se jednostavno "želite svega riješiti". Iako vi to ne opažate, na vratu maternice počinju značajne promjene koje prethode početku porođaja. On postaje kraći, mekši, otvara se, ukratko - priprema se za dolazak vaše bebe.

Što ako ne rodite do 40. tjedna?
Valja znati da je prosječno trajanje trudnoće 280 dana ili 40 tjedana od prvog dana posljednje menstruacije. No, oko 10 posto normalnih trudnoća traje duže od 42 tjedna. Postoje dva tipa prenošene trudnoće: one koje su stvarno prošle termin i one kod kojih je termin poroda krivo izračunat. Ukoliko su doista prošla 42 tjedna trudnoće, tada postoji povećani rizik za zdravlje majke i djeteta. Važno je naglasiti da je 95 posto novorođenčadi rođenih između 42 i 44 tjedna potpuno zdravo. Ukoliko porodničar utvrdi da je dijete ugroženo, tada se porođaj može inducirati ili dovršiti carskim rezom. Tijekom porođaja je obvezatno stalno praćenje stanja djeteta pomoću kardiotokografije, aparata koji registrira kucanje čedinjeg srca i trudove majke, tako da se u trenutku ugroženosti porođaj može dovršiti carskim rezom.

Ovu edukaciju potpomaže Hrvatski perinatalni fond
dany
dany
Administrator
Administrator

Gender : Female
Broj postova : 3388
Age : 46
Lokacija : Čakovec
Zanimanje : Poljoprivredni tehničar
Kako ste saznali za ovaj forum : Ovo je moj forum
Država : Kutak za korisne tekstove Croati12
Bodovi aktivnosti : 1237
Registration date : 06.06.2008

https://nasa-djeca-i-mi.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Kutak za korisne tekstove Empty Re: Kutak za korisne tekstove

Postaj by dany 11.11.08 10:33

Ginekolozi računaju trudnoću od prvog dana zadnje menstruacije, a u odnosu na trenutak začeća ispravnije bi bilo u ovo vrijeme govoriti o - 2. tjednu trudnoće!


Buduća majka

Ovo je vrijeme razmišljanja i planiranja trudnoće. U svakome slučaju preporučuje se izbjegavati pušenje, kao i alkohol, te uzimanje nepotrebnih lijekova. Ovo se osobito odnosi na kronične bolesti (epilepsija) gdje se potencijalno štetni lijekovi trebaju još prije začeća zamijeniti s manje štetnim ili neštetnim lijekovima.


Među nepotrebne lijekove svakako ne spada vitamin folna kiselina, koji se dapače preporučuje uzimati već od trenutka pojave želje za trudnoćom: folna kiselina naime sprječava nastanak određenih anomalija, prije svega oštećenja neuralne cijevi u embrija!

Pušenje može biti razlog nastanka promjena na krvnim žilicama, odnosno resicama posteljice koje će ograničavati dotok kisika djetetu. Ovo može utjecati na rast nerođenog djeteta, ali i uzrokovati prijevremeni porod ili komplikacije prilikom poroda. Iz istog razloga se preporučuje izbjegavati čak i pasivno pušenje ili boravak u zadimljenim prostorijama.

Trudnoća, porod i roditeljstvo duboko će utjecati na vaše odnose u obitelji, osobito s partnerom. Vrijeme prije začeća trebalo bi iskoristiti za razgovor s partnerom o promjenama koje slijede i izazovima koji se mogu pojaviti. Vrijeme je da se suočite s eventualnim suprotnim ili ambivalentnim osjećanjima: osjećajem dvojbe ili nesigurnosti.

Savjet

Obratite pozornost na vašu prehranu! Višak, kao i manjak kilograma mogu utjecati na reprodukcijsku sposobnost. Pokušajte prije trudnoće ostvariti i zadržati približno idealnu težinu. Trudnoća nije vrijeme za držanje dijete.

Ukoliko u obiteljskoj povijesti postoje nasljedne bolesti, kao što su npr. hemofilija ili cistična fibrozna bolest, razmislite prije trudnoće o genetičkom savjetovanju.

Ne biste smjeli zatrudnjeti dok ne prođu 3 mjeseca nakon cijepljenja od rubeole!



Dr. Vesna Harni
dany
dany
Administrator
Administrator

Gender : Female
Broj postova : 3388
Age : 46
Lokacija : Čakovec
Zanimanje : Poljoprivredni tehničar
Kako ste saznali za ovaj forum : Ovo je moj forum
Država : Kutak za korisne tekstove Croati12
Bodovi aktivnosti : 1237
Registration date : 06.06.2008

https://nasa-djeca-i-mi.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Kutak za korisne tekstove Empty Re: Kutak za korisne tekstove

Postaj by dany 22.12.08 13:34






Kutak za korisne tekstove 11773454803992 Općenito o trudnoći
S početkom trudnoće ulazite u sasvim novi život. Trudnoća je posebno vrijeme koje donosi mnoge promjene i nesumnjivo je jedinstveno i dragocjeno iskustvo. Tijekom devet mjeseci razvoja Vaše bebe, prolazit ćete različita stanja i obuzimat će vas različiti osjećaji – čuđenje, bojazan, zabrinutost, ushićenje, nemir, sreća, suze...Svaka trudnoća je različita.
Normalna trudnoća traje u prosjeku 40 tjedana ili 9 kalendarskih mjeseci plus sedam dana. Tako možete vrlo jednostavno i vjerodostojno izračunati termin poroda na temelju prvog dana zadnje menstruacije.

TERMIN PORODA= DATUM ZADNJE MENSTRUACIJE + 9 MJESECI + 7 DANA

Otprilike 80% žena rađa uoči predviđenog termina, a 20% trudnica rađa uranjeno ili nakon izračunatog termina.
U trudnoći sve Vam je potpuno novo, a hormoni Vam ne pomažu.


  • moguće su česte promjene raspoloženja
  • osjećate umor
  • osjetljivi ste na mirise
  • gadi vam se određena hrana ili piće
  • grudi Vam postaju napete

Ali ne brinite! Sve promjene su potpuno normalne. I naravno, možete se osjećati izvrsno i ne primijetiti nikakve razlike i pri tome se pitati: „Čemu sva ta buka oko trudnoće...?“

Što se događa u 9 mjeseci vaše trudnoće?

1. MJESEC

Nakon što se jajna stanica usadi u maternicu majke, uspostavlja se veza s majčinim krvotokom i tako dijete preko majčine krvi dobiva sve nužne hranjive tvari. Tek nakon prvog mjeseca dolazi do postupnog razvijanja krvotoka djeteta.
2. MJESEC

U drugom mjesecu dolazi do razvijanja srca i mozga. Pojavljuju se uši, oči, a počinje i razvoj gornjih i donjih ekstremiteta. Krajem drugog mjeseca se na ultrazvuku mogu čuti prvi otkucaji bebinog srca. Do kraja 8. tjedna, beba je duga oko 3 cm i teška 3g.
3. MJESEC

Do kraja trećeg mjeseca se razvijaju spolni organi djeteta i ultrazvukom se može prepoznati spol djeteta.
4. MJESEC

U četvrtom mjesecu trudnoće su uglavnom svi organi Vašeg djeteta već razvijeni. Njegovo maleno srce kuca dvostruko brže nego vaše, a sredošnji živčani sustav počinje koordinirati reflekse (često stavlja palac u usta, zijeva i rasteže se). Može se već osjetiti micanje djeteta u trbuhu.
5. MJESEC

U petom mjesecu sluh Vašeg djeteta je u potpunosti razvijen i ono može raspoznati vanjske zvukove pa i vaš glas. Glasni zvukovi ga plaše i nagonski se sklupča. U to vrijeme se razvijaju fetalna pluća.
6. MJESEC

Mišićni sustav i potkožno masno tkivo se intenzivno razvijaju tijekom 6. mjeseca života. Dijete je fizički vrlo aktivno, rita se i intenzivno miče.
7. MJESEC

Vaša beba je već u potpunosti razvijena, a do porođaja mora samo još dobiti na težini i veličini. Dijete je već naučilo kako micati očima i otvarati kapke, a ponekad stišće rukice u pesnice. Jedino pluća još nisu potpuno sazrela.
8. MJESEC

Pred kraj 8. mjeseca beba je već dovoljno velika da joj čin samog rođenja ne predstavlja problem. Mnogo spava, a kada je budna često se rita rukicama i nogicama.
9. MJESEC

Pred kraj trudnoće beba je duga oko 50 cm i zauzima gotovo sav prostor u maternici. Njezina osjetila su u potpunosti razvijena.
dany
dany
Administrator
Administrator

Gender : Female
Broj postova : 3388
Age : 46
Lokacija : Čakovec
Zanimanje : Poljoprivredni tehničar
Kako ste saznali za ovaj forum : Ovo je moj forum
Država : Kutak za korisne tekstove Croati12
Bodovi aktivnosti : 1237
Registration date : 06.06.2008

https://nasa-djeca-i-mi.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Kutak za korisne tekstove Empty Re: Kutak za korisne tekstove

Postaj by dany 22.12.08 13:36









Kutak za korisne tekstove 11773459714950 Trudnički kviz

Pravilna i uravnotežena prehrana najbolji su dar koji možete pružiti sebi i vašem nerođenom djetetu. Vama i Vašoj bebi potrebne su sve hranjive tvari u većoj količini, ali neke od njih su izuzetno važne za vrijeme trudnoće.

Provjerite Vaše znanje o važnosti nekih vitamina i minerala u najljepšem razdoblju vašeg života.

1. Kalcija ima dosta u mlijeku i mliječnim proizvodima pa ga nije potrebno dodatno unositi u organizam u obliku pripravaka.

DA NE

2. Potrebe za željezom rastu u trudnoći zbog povećanja volumena krvne plazme

DA NE

3. Potrebe za vitaminom B12 povećane su samo u trudnica vegetarijanki.

DA NE

4. Folna kiselina je izuzetno važna još za vrijeme planiranja trudnoće.

DA NE

5. Vitamin B6 ima važnu ulogu u rastu vašeg djeteta.

DA NE

6. Uravnotežena prehrana i sunčeva svjetlost osiguravaju trudnici dovoljne količine vitamina D.

DA NE

7. Vitamin C pospješuje iskoristivost željeza u organizmu.


DA NE

8. Nedostatak magnezija u trudnoći uzrokuje grčeve, glavobolju i razdražljivost.

DA NE

Odgovori

1. TOČNO – potrebe za kalcijem su konstantne (1000 mg/d) i uz uravnoteženu prehranu, te dovoljnu konzumaciju mlijeka i mliječnih proizvoda, sezama, grožđica, ribe, suhih smokvi...ne treba ga dodatno unositi u organizam u obliku suplemenata. Tijelo najbolje koristi kalcij iz prirodnih izvora.

2. TOČNO - željezo je mineral koji je neophodan u prijenosu kisika putem krvi do svih stanica u organizmu, potpomaže rast, sprječava umor i sudjeluje u obrani organizma od stresa i infekcija. Tijekom trudnoće, povećava se volumen krvne plazme za 35-45% i masa erirocita pa potreba za željezom raste i za 100%.

3. NETOČNO – vitamin B12 potreban je svim trudnicama. On djeluje u suradnji sa folatima i priprema eritrocite za prijenos kisika do bebinog krvotka. Vitamin B12 prisutan je u namirnicama životinjskog podrijetla pa su trudnice vegetarijanke puno ugroženije. Kod trudnica koje jedu sve nije ustanovljen veliki gubitak tog vitamina tijekom trudnoće, ali je ipak potreban.

4. TOČNO – nadopuna prehrane folnom kiselinom izuzetno je važna još za vrijeme planiranja trudnoće jer se neuralna cijev fetusa razvija između 21. i 28. dana trudnoće. Suplementacija folnom kiselinom smanjuje rizik za razvoj oštećenja živčanog sustava za 65-70%.

5. TOČNO – s obzirom da su potrebe za proteinima povećane tijekom trudnoće, proprocionalno rastu i potrebe za B6 vitaminom koji je nužan u metabolizmi bjelančevina. Dakle, vitamin B6 važan je za rast Vaše bebe.

6. TOČNO – potrebe za vitaminom D ne povećavaju se tijekom trudnoće. Pravilnom prehranom i dovoljnom konzumacijom obogaćenog mlijeka i ribe te umjerenim izlaganjem sunčevoj svjetlosti, pružit ćete svom organizmu dovoljnu količinu ovog vitamina. Ako ne podnosite mlijeko i mliječne proizvode, savjetujte se sa svojim liječnikom. U tom slučaju možda će Vam biti potrebna suplementacija. Imajte na umu da je vitamin d važan čimbenik za pravilnu apsorpciju kalcija u organizmu.

7. TOČNO – potrebe za željezom se udvostručuju za vrijeme trudnoće. Vitamin C pospješuje apsorpciju željeza. Čaša prirodnog soka od naranče sa žitaricama za doručak, najbolji je način da pružite organzmu sve što mu treba.

8. TOČNO – magnezij pomaže kod prevelikog lučenja želučane kiseline i opstipacije. Poznat je još i kao antistresni mineral. Nedostatak magnezija može izazvati grčeve, slabost, poremećaj rada srca, razdražljivost i glavobolju. Najbolji izvori magnezija u hrani su cjelovite žitarice, smokve, bademi, orasi, sjemenke, tamnozeleno povrće i banane.

REZULTATI:

1-2 TOČNA ODGOVORA

Pravi je trenutak da se podrobnije informirate o važnosti pravilne i uravnotežene prehrane u trudnoći kako biste Vašoj bebi pružili optimalne temelje za rast i razvoj.

3-4 TOČNA ODGOVORA


Nije loše! Ali zašto ne naučiti još više?

5-6 TOČNIH ODGOVORA

Odličan posao! Na dobrom ste putu ka usvajanju zdravih prehrambenih navika.

7-8 TOČNIH ODGOVORA

Čestitamo! Spremni ste za najljepše razdoblje u Vašem životu.

Kutak za korisne tekstove Right_movie_pic
Pogledajte filmove Kutak za korisne tekstove Arrow_greenHiPP Bio-uzgoj

dany
dany
Administrator
Administrator

Gender : Female
Broj postova : 3388
Age : 46
Lokacija : Čakovec
Zanimanje : Poljoprivredni tehničar
Kako ste saznali za ovaj forum : Ovo je moj forum
Država : Kutak za korisne tekstove Croati12
Bodovi aktivnosti : 1237
Registration date : 06.06.2008

https://nasa-djeca-i-mi.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Kutak za korisne tekstove Empty Re: Kutak za korisne tekstove

Postaj by dany 06.02.10 19:07

4D ultrazvuk



Četverodimenzionalni ili “dinamičan” 3D ultrazvuk najnovija je generacija ultrazvučnih aparata vrlo visoke rezolucije i vrlo velikih mogućnosti. Za sada mu je primjena uglavnom u trudnica izmedju 21. i 28. tjedna trudnoće.
Analizira morfologiju lica, ekstremiteta, stopala i šaka te prati fiziologiju pokreta i mimiku ploda. Višestruko se povećava vjerojatnost preciznog utvrđivanja abnormalnosti razvoja ploda, osobito u rizičnim trudnoćama, kao i praćenje ponašanja i navika djeteta prije rođenja o čemu se do sada jako malo znalo.

Da bi se dobila adekvatna slika potrebno je osim stručnosti promatrača da budu zadovoljeni još neki parametri: stupanj gojaznosti trudnice, sijelo posteljice, položaj ploda. Ukoliko je većina parametara zadovoljena možemo dobiti adekvatnu sliku koju majka može ponijeti kući snimljenu na CD-u.
4D ultrazvuk omogućava roditeljima da svoje dijete bolje upoznaju i prije rođenja.
Kutak za korisne tekstove 2d-ultrazvuk2D ultrazvukKutak za korisne tekstove 4d-ultrazvuk 4D ultrazvuk

izvor:poliklinika-eljuga.hr
dany
dany
Administrator
Administrator

Gender : Female
Broj postova : 3388
Age : 46
Lokacija : Čakovec
Zanimanje : Poljoprivredni tehničar
Kako ste saznali za ovaj forum : Ovo je moj forum
Država : Kutak za korisne tekstove Croati12
Bodovi aktivnosti : 1237
Registration date : 06.06.2008

https://nasa-djeca-i-mi.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Kutak za korisne tekstove Empty Re: Kutak za korisne tekstove

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.