Forum o djeci,roditeljima i budućim roditeljima
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kažnjavate li dijete kada ne sluša?

3 posters

Go down

Kažnjavate li dijete kada ne sluša? Empty Kažnjavate li dijete kada ne sluša?

Postaj by Palčica 12.10.08 18:37

Kažnjavate li dijete kada ne sluša i na koji način? Držite li se kazne ili često popustite pred majčinskim osjećajima?
Palčica
Palčica
Super Moderator
Super Moderator

Gender : Female
Broj postova : 720
Age : 53
Lokacija : Dalmacija
Bodovi aktivnosti : 181
Registration date : 02.08.2008

[Vrh] Go down

Kažnjavate li dijete kada ne sluša? Empty Re: Kažnjavate li dijete kada ne sluša?

Postaj by dany 20.10.08 21:59

Prije sam jako dosta popuštala i udovaljala svakoj želji,a kada sam vidjela sa vremenom dok je sin odrastao da to ne vodi ničem povukla sam "crtu" i sama sebi rekla dosta je..sin je svakim danom postajao doslovno sve bezobrazniji i ako mu nisam kupila što je htio ili dala da dira što je htio--urlao je i histerično bacao sve što mu je bilo nadohvat ruke..znam da svaka mama voli svoje djete,ali neke granice moraju postojat,jer to ne radite iz razloga da ga mrzite--naprotiv to radite za njegovo dobro..jednog dana to dijete bude odrasla osoba i recimo da poželi mercedes--budete li mu ga kupili iako nemate kn za to i što budete podignuli kredit samo da udovoljite njegovom hiru ??

Da malo skrenem sa teme..
dok sam bila dijete pa sve do moje punoljetnosti uvijek sam govorila--moji roditelji me mrze jer mi ne udovaljaju što ja hoću i ne dozvoljavaju mi duge i kasne noćne izlaske..kad sam odrasla shvatila sam da me moji roditelji nisu mrzili..sve su to radili za moje dobro i sa željom da uvidim da u životu sve ne pada na dlan samo od sebe iz vedra neba mez muke i znoja da se to postigne..da su mi udovaljali svaku moju ludu želju što bi danas od mene bilo ili kojim bih životnim putem krenula--lošim putem lošeg društva ili dobrom i poštenom??

Da ja svome sinu zabranim nešto što mu je najbolje--igrice i to onda ako se bezobrazno ponaša prema meni ili nekim drugim načinom ponašanja koji ni u jednu ruku nije ljepi..jednog dana kad odraste i bude odrasla osoba biti će mi zahvalan,jer sam ga vodila na pravi životni put sa jednim najboljim načinom..ja ga i daljem voli i kao i svaka mama za svoje dijete bih dala sve pa čak i svoj život.. wave
dany
dany
Administrator
Administrator

Gender : Female
Broj postova : 3388
Age : 46
Lokacija : Čakovec
Zanimanje : Poljoprivredni tehničar
Kako ste saznali za ovaj forum : Ovo je moj forum
Država : Kažnjavate li dijete kada ne sluša? Croati12
Bodovi aktivnosti : 1237
Registration date : 06.06.2008

https://nasa-djeca-i-mi.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Kažnjavate li dijete kada ne sluša? Empty Re: Kažnjavate li dijete kada ne sluša?

Postaj by Luny 01.11.08 1:32

Ja svoju Petru još ne mogu kažnjavati jer je jako mala, ali mislim da ću kad bude veća uvesti kaznu. Mislim da je kazna dobra za dijete ako se ne pretjeruje i ako je opravdana, ne za svaku sitnicu dijete stavljati u kaznu.
Naši kumovi imaju dečkića od 4 godine i kad napravi nešto što ne smije ide u kaznu. Kažnjavaju ga mama ili tata, s time da ako ga je mama poslala u kaznu tata ga ne može izvući ili obratno. Kazna mu je da ode u sobu dok ga onaj tko ga je kaznio ne pozove van, to obično traje par minuta; dakle nikad ne pretjeruju. Kad odradi kaznu obavezno ga pitaju zna li zašto je bio u kazni i ako ne zna onda mu objasne gdje je pogriješio i zašto se tako ne smije ponašati. Nakon toga se obavezno zagrle i poljube.
Takav način kažnjavanja se meni sviđa.
Dijete na takav način uči kako se treba ponašati i što se ne smije raditi, jer zna zbog čega je bilo u kazni. Ne stvara odbojnost prema jednom od roditelja jer nije da jedan kažnjava a drugi brani. A također zna da ga roditelji bezuvjetno vole jer nakon svake kazne slijedi pomirenje i poljubac.
Malo sam odužila, ali mene oduševljava kako je taj dečkić dobro odgojen.
Luny
Luny
Moderator
Moderator

Gender : Female
Broj postova : 143
Age : 45
Lokacija : ri
Bodovi aktivnosti : 28
Registration date : 17.08.2008

[Vrh] Go down

Kažnjavate li dijete kada ne sluša? Empty Re: Kažnjavate li dijete kada ne sluša?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.