Forum o djeci,roditeljima i budućim roditeljima
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kako se igrate s vašim bebama?

2 posters

Go down

Kako se igrate s vašim bebama? Empty Kako se igrate s vašim bebama?

Postaj by Luny 29.10.08 1:11

Djeca kroz igru uče, i mislim da puno toga možemo postići igrajući se s našim bebama.

Zanima me kako vi kroz igru potičete razvoj svoje djece? Koje igre igrate? Radite li kakve vježbe, kako komunicirate s njima?
Uvijek mislim da nešto propuštam raditi sa svojim djetetom pa me zanimaju vaša iskustva.

Ja Petri jako puno pjevam i ona to obožava, pa kad je nervozna i plačljiva često je uspijem smiriti pjevanjem. Trudim se često je nasmijavati jer mislim da je veoma važno za rast i razvoj da je beba sretna, pa tako često skupa vrištimo po kući, dižem je visoko u zrak ili je muž i ja lagano ljuljamo u deki-sve to obožava. Dajem joj, što god je moguće, da sam istraži svojim rukicama: tako smo već kopali po zemlji-pazeći da ne stavi rukice u usta, miješali rukicama po teglici s marmeladom, bacali kamenčiće...
Igramo se igre ku-kuc; sakrijem se iza nekakve krpe pa onda izvirim, potičem je na puzanje tako što joj malo odmaknem igračke pa ih se ona trudi dohvatit...
Luny
Luny
Moderator
Moderator

Gender : Female
Broj postova : 143
Age : 45
Lokacija : ri
Bodovi aktivnosti : 28
Registration date : 17.08.2008

[Vrh] Go down

Kako se igrate s vašim bebama? Empty Re: Kako se igrate s vašim bebama?

Postaj by Babily 01.11.08 22:31

I ja mog Ficu podsticem na puzanje na isti nacin kao i ti. A igramo se jos svakako, ne znam vise ni sama. Recimo tapsemo rukicama, isto diramo i istrazujemo sve i svasta. :D
Bacam ga uvis (to obozava) i isto voli da nas gleda sa visine pa nam se smeje onda. Voli jako da gleda kroz prozor i da dira staklo rucicama.
Onda imamo ritual ceskanja po ledjima, joj da mu vidite facu kad ga ceskamo, mislim da je tad u nekom drugom svetu.
I ima jos svega i svacega kod nas ali ne mogu da se setim odjednom.

Babily
Zlatni član
Zlatni član

Gender : Female
Broj postova : 270
Age : 38
Lokacija : SRB
Bodovi aktivnosti : 0
Registration date : 04.08.2008

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.