Forum o djeci,roditeljima i budućim roditeljima
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kako prestati dojiti?

2 posters

Go down

Kako prestati dojiti? Empty Kako prestati dojiti?

Postaj by Mmama 22.10.08 1:50

Odlucila sam da je vrijeme za prestanak,ali neznam kako.dali je bolje postepeno ukidati sisanje ili od jedanput?B nece piti nijedno mlijeko ni na flasicu ni iz case(bilo cisto mlijeko ili sa dodatcima u mlijeko-kakao,krasexpres...),jedino hoce cokolesnik i petit kekse na zlicicu i jogurtice,sirni namaz i dr.mlijecne preradjevine.Koliko mlijeka bebe trebaju popiti ili pojesti kad prestanu sisati?
treba mi savijet kako da sto bezbolnije podnesemo prestanak dojenja i kako da ju nagovorim da pije mlijeko(pokusavala sam u polusnu ali ona ili spava i nece otvoriti usta ili se odmah probudi).
Mmama
Mmama
Srebrni član
Srebrni član

Gender : Male
Broj postova : 166
Age : 53
Lokacija : Svicarska
Bodovi aktivnosti : 0
Registration date : 07.08.2008

[Vrh] Go down

Kako prestati dojiti? Empty Re: Kako prestati dojiti?

Postaj by Tina 22.10.08 11:45

ne znam sta da ti kazem, moja je curice starija i jos doji

kako da je nagovoris na drugo mlijeko ne znam, ali ne mora piti mlijeko ako koristi druge mlijecne proizvode, za nju je npr. bolji jogurt nego kravlje mlijeko

a savjet prestanak ti je da joj probas odvlaciti paznju od dojenje s nekim igrama, da izbjegavas da te vidi u grudnjaku ili bez njega, da se probate preko dana maziti bez njenog sisanja, ako moze tata uletit oko priprema za spavanje (ne znam tocno u koje vrijeme tvoja curica najcesce doji, no u to vrijeme bi se tata mogao baviti s djetetom jer poznato je da dojena djeca ne traze sike ni od koje druge osobe nego od svoje mame)...
eto to su moji neki savjeti, javi jel ista pomoglo
Tina
Tina
Administrator
Administrator

Gender : Female
Broj postova : 152
Age : 50
Lokacija : Split
Zanimanje : dipl.ing. s nadom u dr.
Kako ste saznali za ovaj forum : pozvala me dany
Bodovi aktivnosti : 25
Registration date : 19.06.2008

http://public.fotki.com/kolacic

[Vrh] Go down

Kako prestati dojiti? Empty Re: Kako prestati dojiti?

Postaj by Mmama 28.10.08 1:21

evo,krenuli smo sa postepenim ukidanjem dojenja jer mi je bilo jako,jako tesko slusati ju kako place.prvo smo izbacili nocni podoj jer je valjda osjetila da ce ostati bez sike i pocela se buditi svakih pola sata.To je trajalo dvije noci i tad sam rekla sebi nema vise po noci.Isto tako budila se jos dvije noci i plakala i trgala mi spavacicu i grebala i vristala ali nisam joj dala vec ponudila dudu varalicu,a kad je vidjela da joj dajem dudu samo se okrenula i zaspala.dudu ne podnosi,mrzi ju i nikad ju nije voljela,imala ju je samo dva-tri mj i to u autu.A meni kliker proradio,kad se probudi,duda je tu.Jos se budi po noci 1-2x ali nema plakanja.Lijepo joj kazem da sika spava i da mora i ona spavati i za par min zaspe.Za 2-3 tj idemo na podnevno odbijanje(isto sa dudom)pa za 2 jutarnje i jos nam ostaje prije nocnog spavanja.

Primjetila sam da mi ovih par dana puno bolje jede nego dok je sikila po noci,a mozda uskoro i pocne spavati cijelu noc.
Mmama
Mmama
Srebrni član
Srebrni član

Gender : Male
Broj postova : 166
Age : 53
Lokacija : Svicarska
Bodovi aktivnosti : 0
Registration date : 07.08.2008

[Vrh] Go down

Kako prestati dojiti? Empty Re: Kako prestati dojiti?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.