Forum o djeci,roditeljima i budućim roditeljima
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Higijena usta (SOOR/MLJEČAC)

3 posters

Go down

Higijena usta (SOOR/MLJEČAC) Empty Higijena usta (SOOR/MLJEČAC)

Postaj by Babily 07.08.08 1:25

Primjetila sam neku bjelinu u ustima moje bebe, što je to?

To je najvjerovatnije soor ili mlječac – gljivična infekcija i može da izazove niz problema u bebinim ustima. Beba je ovu gljivicu mogla da „pokupi“ u porođajnom kanalu kao infekciju monolijom, monilijazom. To je gljivica candida albicans, regularni stanovnik vagine i usta.

Mlječac se u bebinim ustima pojavljuje kao sirasta ugruševina i ako je beba ima načićete je na unutarnjim stranama obraza, na jeziku, nepcu i desnima. Na prst stavite sterilnu gazu i umočite je u rastvor sode-bikarbone i vode pa time pređite bebino nepce, jezik i unutarnju stranu obraza.

Da se ova infekcija ne bi širila stavljajte daktanol gel u bebina usta, i mažite njime bradavice. Ako primjetite soor, najbolje je da se konzultirate sa patronažnom sestrom.


Beba ima male bjele otoke na desnima, da li je to opasno?

Nije, nećete vjerovati ali to su bebini zubići. Dešava se kod nekih beba da su im zubići „blizu“ u desnima. Druga je mogućnost da su to male ciste, fistule, ispunjene tekućinom. Ovakve ciste su uobičajene i uskoro će nestati bez ikakvih problema, a desni vaše bebe biće čiste i ružičaste.



Moje novorođenče ima žućkasto bjele točke po nepcu, da li da se brinem?

Žućkasto bjele točke na nepcu novorođenčeta poznate su kao Epštajnove perle. Ove fleke također nisu neuobičajene niti postoji neki medicinski razlog za njihovo pojavljivanje. Ne brinite jer će uskoro nestati.

Babily
Zlatni član
Zlatni član

Gender : Female
Broj postova : 270
Age : 38
Lokacija : SRB
Bodovi aktivnosti : 0
Registration date : 04.08.2008

[Vrh] Go down

Higijena usta (SOOR/MLJEČAC) Empty Re: Higijena usta (SOOR/MLJEČAC)

Postaj by Mmama 28.10.08 3:10

Mi nismo imali problema sa gljivicama(SOOR-MLJECAC)e sad, dali je caj od kamilice to sprijecio(B je pila caj sa kimom protiv grceva-2-3male zlicice poslije dojenja)ili nije neznam.
a i ped mi je rekao da joj dajem malo vodice poslije sisanja da ispere usta od mlijeka.
Mmama
Mmama
Srebrni član
Srebrni član

Gender : Male
Broj postova : 166
Age : 53
Lokacija : Svicarska
Bodovi aktivnosti : 0
Registration date : 07.08.2008

[Vrh] Go down

Higijena usta (SOOR/MLJEČAC) Empty Re: Higijena usta (SOOR/MLJEČAC)

Postaj by Luny 29.10.08 0:41

Moja Petra je od rođenja na adaptiranom mlijeku tako da sam joj odmah počela davati malo vode ili čaja za žeđ i time bi ujedno i isprala usta. Ali kad bi vidjela da na jeziku ima malo više bijele nakupine onda bi umočila gazu u blagi čaj od kadulje i time joj očistila usta-po savjetu pedijatrice.
Luny
Luny
Moderator
Moderator

Gender : Female
Broj postova : 143
Age : 45
Lokacija : ri
Bodovi aktivnosti : 28
Registration date : 17.08.2008

[Vrh] Go down

Higijena usta (SOOR/MLJEČAC) Empty Re: Higijena usta (SOOR/MLJEČAC)

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.