Forum o djeci,roditeljima i budućim roditeljima
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

S bebom na moru

2 posters

Go down

S bebom na moru Empty S bebom na moru

Postaj by dany 09.07.08 14:53

S bebom na moru

Boravak na moru podrazumijeva opuštanje, radost, uživanje i bliski dodir s prirodom. A da odmor bude ugodan i lijep moramo biti oprezni i pridržavati se nekih pravila radi svoje i bebine sigurnosti.
Svjesni smo štetnog sunčevog djelovanja i zato:
1. Najpametnije je izbjegavati sunčeve zrake od 10-17 sati.
2. U to vrijeme ako smo slučajno izloženi suncu i mi i beba trebamo biti zaštićeni.
3. Trebamo nositi laganu i prozračnu odjeću od pamuka ili lana svijetlih ili bijelih boja. Odjeća treba pokrivati što veće površine tijela.
4. Kožu trebamo mazati kremama ili sprejem s visokim zaštitnim faktorom. Zaštita kože treba biti i u sjeni, a ne samo na suncu.
5. Glavu moramo štititi kapom, šeširićem sa širokim obodom i štitnikom za vrat od materijala koji štite od UV zračenja.
6. Oči od UV zračenja štitimo i čuvamo sunčanim naočalama. Za oblačnog vremena UV zrake također prodiru kroz oblake pa i tada treba biti oprezan.
7. Važno je postupno izlaganje suncu i jasno uz izbjegavanje rizičnih sati (10-17).
8. Vodu za bebu možemo utopliti u luftiću, kadici i s tom vodom osvježavati bebu, a poslije kupanja trebamo dobro isprati sol koja nagriza nježnu dječju kožu i obrisati dječju kožu jer i kapljice vode privlače sunčeve zrake (efekt leće).

DJECU DO 6 MJESECI STAROSTI NE BISMO UOPĆE SMJELI IZLAGATI SUNCU.
Djecu od 6 mjeseci i više potrebno je zaštititi prikladnom odjećom, pokrivalom za glavu i zaštitnim sredstvima s visokim zaštitnim faktorom.
Uz prikladnu odjeću i zaštitna sredstva dobro je imati:
- antiseptički sprej za dezinfekciju rana,
- materijal za previjanje (sterilne komprese, flaster, leukoplast..),
- lijek za skidanje povišene tjelesne temperature,
- toplomjer,
- gel ili antialergijski lijek kod uboda,
- igračke koje dijete voli.
Na moru treba paziti i s hranom - obvezno konzumirati svježe pripremljenu hranu, dobro prati sirovu hranu (voće i povrće). Piti dovoljno tekućine: 2-3 litre dnevno.

dr. Vesna Perić Matošević, spec.ped.
dany
dany
Administrator
Administrator

Gender : Female
Broj postova : 3388
Age : 46
Lokacija : Čakovec
Zanimanje : Poljoprivredni tehničar
Kako ste saznali za ovaj forum : Ovo je moj forum
Država : S bebom na moru Croati12
Bodovi aktivnosti : 1237
Registration date : 06.06.2008

https://nasa-djeca-i-mi.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

S bebom na moru Empty Re: S bebom na moru

Postaj by Magdalena 05.08.08 17:27

Mi smo bili na moru a navrsenim 21.danom.Ma sto reci nego da je bil osuper. Bili smo na plai od 8-11 i poslijepodne od 17-19.Bila je gola u svojim kolicima u hladu i za nju nisi znao.Papati,pa spavati :D

Magdalena
Moderator
Moderator

Gender : Female
Broj postova : 272
Age : 57
Lokacija : Osijek
Država : S bebom na moru Croati12
Bodovi aktivnosti : 90
Registration date : 04.08.2008

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.