Forum o djeci,roditeljima i budućim roditeljima
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gripa i prehlada

2 posters

Go down

Gripa i prehlada Empty Gripa i prehlada

Postaj by dany 24.06.08 17:31

Gripa i prehlada

Prehlada je upala nosa, grla ili ždrijela koju uzrokuju bakterije ili češće virusi. Oni se prenose putem neposrednog dodira s oboljelom osobom ili zrakom. Simptomi su curenje iz nosa, bol u grlu, kašalj, promuklost, a ponekad i temperatura. Prehlada je uglavnom blagog tijeka i traje najčešće tjedan dana ili manje. Ukoliko imate temperaturu višu od 38°C, znojite se i drhtite te osjećate bolove u mišićima i opću slabost, vjerojatno imate gripu, a ne prehladu.

Na viruse, uzročnike gripe i prehlade, ne djeluju antibiotici, stoga ih nemojte uzimati bez preporuke liječnika. Uporaba antibiotika “za svaki slučaj” može smanjiti njihovu djelotvornost kada stvarno budu neophodni.

Prehlada i gripa napadaju osobe oslabljenog imuniteta, stoga se u zimske dane preporučuju preparati s većim količinama vitamina C. Jedna Upsavit tableta dnevno, pripremljena u obliku ukusnog napitka, opskrbljuje organizam dovoljnom količinom C vitamina.

Neugodne simptome prehlade i gripe uspješno uklanja Upsarin plus vitamin C. Šumeće tablete djeluju brzo i bez nadražaja želuca..

Vaše dijete je preveliko za sirup, a premalo za Vase tablete? Za djecu 7-15 godina preporučujemo Efferalgan s vitaminom C, dizajniran posebno za tu dobnu skupinu. Smatra se da se prilikom prehlade i gripe gubi određena količina C vitamina iz organizma, stoga Efferalgan plus vitamin C nadoknađuje izgubljeno i pospješuje brže ozdravljenje organizma.

Kako zaštititi sebe i druge:

· Često prati ruke
· Izbjegavati rukovanje s oboljelom osobom, isto tako ne rukovati se kada smo mi prehlađeni
· Kihati i kašljati u maramicu i okrenuti se u stranu od sugovornika. Najbolje je koristiti papirnate maramice te ih odmah baciti.
· Držati se na udaljenosti od oboljele osobe, pogotovo ako kiše ili kašlje
· Ne koristiti zajedničke čaše ili drugo posuđe
· Izbjegavati mjesta na kojima se okuplja veliki broj ljudi

Izvor:JGL.hr/savjeti
dany
dany
Administrator
Administrator

Gender : Female
Broj postova : 3388
Age : 46
Lokacija : Čakovec
Zanimanje : Poljoprivredni tehničar
Kako ste saznali za ovaj forum : Ovo je moj forum
Država : Gripa i prehlada Croati12
Bodovi aktivnosti : 1237
Registration date : 06.06.2008

https://nasa-djeca-i-mi.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Gripa i prehlada Empty Re: Gripa i prehlada

Postaj by dany 27.10.08 9:19

Evo došlo nam je vrijeme gripa,prehlada,viroza..osjetljivi ste u zimsko razdoblje i što koristite da to spriječite ili kako sve ovo liječite ako se ipak razbolite ?
dany
dany
Administrator
Administrator

Gender : Female
Broj postova : 3388
Age : 46
Lokacija : Čakovec
Zanimanje : Poljoprivredni tehničar
Kako ste saznali za ovaj forum : Ovo je moj forum
Država : Gripa i prehlada Croati12
Bodovi aktivnosti : 1237
Registration date : 06.06.2008

https://nasa-djeca-i-mi.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Gripa i prehlada Empty Re: Gripa i prehlada

Postaj by Magdalena 27.10.08 21:42

Klinci uzimaju C vitamin (50 mg.)+ zlica meda nataste,a mi 250 mg.C vitamina i med,te svaki slobodan trenutak koristimo za boravak vani + cesto zracimo sobu .

Magdalena
Moderator
Moderator

Gender : Female
Broj postova : 272
Age : 57
Lokacija : Osijek
Država : Gripa i prehlada Croati12
Bodovi aktivnosti : 90
Registration date : 04.08.2008

[Vrh] Go down

Gripa i prehlada Empty Re: Gripa i prehlada

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.