Forum o djeci,roditeljima i budućim roditeljima
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio

5 posters

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

Go down

Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio Empty Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio

Postaj by dany 21.06.08 20:13

Moja Lorena je rođena 1.5 mj prije termina sa 2kg i 44 cm..bez obzira na prijevremeni porod probava,disanje i ostali organi su bili razvijeni(što i doktorima čudno)..žuticu imala samo jedan dan i to blagu..u bolnici je bila 3 tj dok nije dobila 2.5 kg za odlazak kući..sad dok je bila zima bila je jako osjetljiva i skoro svaki tjedan smo bili kod doktora(prehlada,gnojna angina,upala uha itd)..sad je sve ok što se tiče bolesti..poslali su nas na vježbe i hodala je jednom tjedno i to oko 2mj..ja sam to prekinula i pustila ju da sama odluči kada i koju motoriku bude svladala..uskoro joj 1 rođendan i ona sjedi,ustane sama i stoji,puže,hoda uz namještaj,priča baba i tata..drugim riječima ne kasni ni u čemu za svojim vršnjakima..
dora13 nemoj Matea ni u čemu forsirati(ne slušaj baš sve doktore jer i oni nekad znaju puno filozofirati)..pusti nek sam odluči kad bude što usavršio..to su sve zdrava djeca(rođenje prije vremena nije bolest)..svoju curicu sam tretirala kao dijete rođeno u terminu,bilo to u vezi hrane ili čeka drugog..pitaj ako imaš kakva pitanja wave


Zadnja promjena: dany; 24.06.08 10:16; ukupno mijenjano 1 put.
dany
dany
Administrator
Administrator

Gender : Female
Broj postova : 3388
Age : 46
Lokacija : Čakovec
Zanimanje : Poljoprivredni tehničar
Kako ste saznali za ovaj forum : Ovo je moj forum
Država : Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio Croati12
Bodovi aktivnosti : 1237
Registration date : 06.06.2008

https://nasa-djeca-i-mi.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio Empty Re: Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio

Postaj by dora13 23.06.08 13:54

Bokić!

evo Mateo mi je rođen 11 tjedana ranije, odmah od početka se borio za svoj mali život, dobio je escherichiju coli koja ga skoro ubila, bubrezi su mu praktički otkazali, ali uz orbu njegovu i loiječnika u Zagrebu je uspio.
prvih mjesec dana nije napredovao, al nakon 2 mjeseca bioravka u Petrovoj smo došli doma.
hodamo na vježbe u ZG na Goljak, tamo djecu forsiraju na nešto što ne žele ili još ne mogu.
mi bi sad njega trebali učit puzati već jer je toliko napredan Rolling Eyes neznam šta reći na to, on bi sad tek imao 4 mjeseca!!
ja ga doma ne želim previše mučit s tim vježbama, a ipak sve savlada kako treba.
jedino me muči što već tri puta nismo prošli slušni test, a kod kuće vidim i primjećujem da reagira na zvukove!
da bi nam specijalista na kraju rekao, ne znači da ne čuje ma vrag si ga nek zna! SVAŠTA!
istina, nije dobro slušati sve što doktori kažu, majčino srce zna više od svih!

sad me muči što se u čet.prehladio na vježbama, nešto mu kao hripa u plućima, pa se skašlje pa je opet malo bolje. nosić mu nije začepljen.
dal da idem kod pedoce ili ne. nebi htjela paničarit, al opet, bojim se da nije nešto ozbiljnije
dora13
dora13
Početnik
Početnik

Gender : Female
Broj postova : 43
Age : 40
Lokacija : Čakovec
Bodovi aktivnosti : 0
Registration date : 20.06.2008

http://public.fotki.com/dora13/

[Vrh] Go down

Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio Empty Re: Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio

Postaj by dany 23.06.08 14:44

Za to kaj ti šmrca i sve se uhvati za njega kupi u apoteki sirup PROPOLBABY (oko 50 kn je) na bazi meda i propolisa za jačanje imuniteta..to je nama naša pedijatrica propisala i pomoglo..stavljaj mu i u sokić( ako nisi do sada) tableticu vitamin c ili kupiš sirup koji u sebi sadrži sve vitamine(oko 40 kn je)..
evo što je nama naša doktorica kazala ..kad samo šmrca i nije jako bolesna ne piti antibiotike i dolaziti kod mene po njih..probati sa biljnim sirupima i pustiti da njezin organizam sam ojača i stekne imunitet..mi smo to radili i imunitet joj sve bolji..
sa vremenom dok ti maleni bude sve stariji i stariji biti će sve manje podložan bolestima(vidjet ćeš i uvjeriti se sama)..
što se tiče tih bakterija koje ti pokupi na vježbama i moja je stalno nešto pokupila..to je još jedan dodatni razlog zašto sam prekinula sa tim vježbama..
moj prijateljski savjet ti je ako misliš da maleni sve ljepo sam usavršava ne forsiraj ga sa tim odlascima tamo..pusti nek on sam 2sazori2 i sve polako usavrši..ne savlada svako djete jednako neke vještine--nekoje prije,a nekoje kasnije..
ti najbolje znaš što i kako budeš sama odlučila..
sluh i bubrezi su sada u redu?
ako on reagira na zvukove oko sebe znači da mu je sluh ok..
dany
dany
Administrator
Administrator

Gender : Female
Broj postova : 3388
Age : 46
Lokacija : Čakovec
Zanimanje : Poljoprivredni tehničar
Kako ste saznali za ovaj forum : Ovo je moj forum
Država : Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio Croati12
Bodovi aktivnosti : 1237
Registration date : 06.06.2008

https://nasa-djeca-i-mi.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio Empty Re: Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio

Postaj by dora13 23.06.08 15:10

ma da bubrezi su mu super, piški ko veliki :lol:
valjda mu mozgić još nije dostigao potrebnu zrelost za te testove
a mislim da je to u Božjim rukama, da ne prolazi te testove da bi ja mogla biti s njim doma više od godinu dana, što silno želim, jer neznam kako i gdje bi ga mogla ostavit nakon porodiljnog
jesu li tebi odobrili da dulje ostaneš s maleckom doma?
a na te vježbice moramo ići jer hodamo na razne kontrole i svašta
tebi nije pedica prigovarala što si prekinula s vježbama?
danas sam baš suprugu rekla neka mu kupi te kapi od propolisa
to sam još davno savjetovala curi na poslu, a sama se nisam toga sjetila za svog mališana, jesam biser!
i ja sam više za neke biljne lijekove, kad mene grlo muči se liječim propolisom i super je, tako da smatram da će i njemu pomoći....a čula sam da djeca od toga dobiju apetita, to isto nebi škodilo....
drago mi je što sam našla nekog s iskustvom oko nedonoščadi, to mi puno više znači nego bilo kakvi doktori i niihovi savjeti, ipak smo mi mame 24 sata dnevno s djecom i poznamo ih najbolje
a što se tiče vitamina C to su nam ionako preporučili
daj mi reci koliko ti je bila stara kad ste počeli sa dohranom, sokiće, kašice, žitarice, ili čime ste već počeli....
dora13
dora13
Početnik
Početnik

Gender : Female
Broj postova : 43
Age : 40
Lokacija : Čakovec
Bodovi aktivnosti : 0
Registration date : 20.06.2008

http://public.fotki.com/dora13/

[Vrh] Go down

Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio Empty Re: Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio

Postaj by dany 23.06.08 16:23

Meni su produljili porodiljni 2mj..neznam dali je istina ali gore na početku ove teme je link sa pravima i ono da moreš biti doma do navršenih djetetovih 7 god..treba otići na centar i provjeriti..
meni nije prigovorila za prekid vježbi,jer je i kazala samo zašto malena uopše hodi na vježbe(mislim koji je ona biser,a sama ju dala na vježbe sa 4mj starosti Rolling Eyes )..
neznam dali od biljnih ljekova dobije djete apetit,jer moja od rođenja ima turbo apetit clap ..
da istina je ako imaš neku mamu sa iskustvom i da se možeš o tome spominjati sa njom..

sorry što ti nisam odmah odgovorila..bila sam na forumu samo mi je stranica bila mimizirana,a moji slušali muziku na slušalice pa nisam mogla na kompić..
kupila danas slušalice sa mikrofonom pa sad stalno na kompiću i teškom mukom ja dođem na red Mad ..
ti sam pitaj o svemu i budemo razmjenjivale iskustva.. dongreen
dany
dany
Administrator
Administrator

Gender : Female
Broj postova : 3388
Age : 46
Lokacija : Čakovec
Zanimanje : Poljoprivredni tehničar
Kako ste saznali za ovaj forum : Ovo je moj forum
Država : Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio Croati12
Bodovi aktivnosti : 1237
Registration date : 06.06.2008

https://nasa-djeca-i-mi.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio Empty Re: Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio

Postaj by dora13 23.06.08 16:35

nema frke, nebrem ni ja svaki put odmah odgovoriti!
bitno da smo se našle!
mislim, kolegica jedna moja je trebala s malim na vježbe, iako je rođen u terminu, pa su joj odobrili da bude s njim doma do 3 godine, pa zakaj nebi i meni koja imam pismene dokaze da mu je potrebna "posebna njega"
treba se javiti u centar za socijalnu skrb kad dijete navrši cca. 8 mjeseci
zvala sam tam pa su mi rekli nek dojdem kaj mu daju popis dokumentacije koju im trebam dostaviti pa se pokrene postupak.
bila bih najsretnija na svijetu
a da bi još mogla produžit do njegove 7. godine....bajka!
al do 3 bi mi već bilo dovoljno
starci su mi još u Švici, pa kad bi on navršio 3 godine bi oni valjda već bili doma pa bi ga oni pazili, al sad tako, svekrvi ga ne namjeravam ostaviti a kamoli u jaslice. a druge opcije za sada nemam. onda mi je mama rekla ak niš drugo, nek dam otkaz pa budu nam oni pomogli financijski. a mislim da bum ionak dobila otkaz kad se vratim na posao, jer je moje radno mejsto popunjeno, radila sam kao tajnica, a došao je i novi direktor pa su se njih dvojica uhodili, kaj onda ja imam tam tražiti....još malo pa bu godinu dana kak me nema na poslu jer sam bila na čuvanju trudnoće prije nego što sam završila u bolnici
a zbog čega se tvoja Lorena požurila?
si imala kakve upale ili?
ja sam sva opsjednuta tim bakterijama i higijenom odkak sam došla doma z bolnice....
dora13
dora13
Početnik
Početnik

Gender : Female
Broj postova : 43
Age : 40
Lokacija : Čakovec
Bodovi aktivnosti : 0
Registration date : 20.06.2008

http://public.fotki.com/dora13/

[Vrh] Go down

Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio Empty Re: Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio

Postaj by dany 23.06.08 16:58

Meni ti je cijela trudnoća bila koma..stalni bolovi da nisam mogla preći ni kilometra hodajući i do noći prelažala od grčeva u trbuhu..moj pametni ginekolog je puno toga kriv kao i kod puno njegovih pacijentica..kad sam bila kod njega zadnji put prije nego završila u bolnici bila sam za prst otvorena..i kazala mu da me jako boli,a on meni da si kupim biljne tablete ili sirup i da to sve posljedica od prošle trudnoće..za par dana sam prokrvarila poslijepodne kao da imam mengu i dobila rudove..završila u bolnici i nisu mi mogli zaustaviti otvaranje ni sa čim što mi dali:injekcije,mislim da i infuziju(nekaj mi u venu pušali Rolling Eyes )..za sat vremena nakon što došla na hitnu bila sam 9 cm otvorena i morali su me odmah hitno porađat jer sam i jako krvarila..sve u svemu sreća da je sve bilo ok i da sa djetetom bilo dobro..inače bi mogla za djete nekoga zatući da se maloj što desilo.. klopa
dany
dany
Administrator
Administrator

Gender : Female
Broj postova : 3388
Age : 46
Lokacija : Čakovec
Zanimanje : Poljoprivredni tehničar
Kako ste saznali za ovaj forum : Ovo je moj forum
Država : Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio Croati12
Bodovi aktivnosti : 1237
Registration date : 06.06.2008

https://nasa-djeca-i-mi.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio Empty Re: Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio

Postaj by dora13 23.06.08 17:59

joj grozno!
ja sam hodala kod gin. u VŽ u dispanzer, rekla sam oko 16.tjedna da želim da mi napravi briseve jer je na papa testu bilo nekakvih upalnih promjena, nije htjela, pa mi uvalila vaginalete, sa 18.tjedana sam bila malo uloživa, neka se manje krećem, a sa 20 tjedana sam završila u bolnici jer mi je pola vodenjaka bilo vani!
onda sam ležala još do 29 tjedana sa infuzijama, radili mi briseve i pronašli bakteriju koje sam se jedva riješila, al očito je prešla u maternicu i zarazila i mog miša prilikom poroda Crying or Very sad
bilo mi je užasno ležat u bolnici ta dva mjeseca, al opet kad razmislim, bolje da sam još toliko odležala tamo pa da se malecki rodio na vrijeme, nebi bilo toliko strke....
a kako kažeš, da se djetetu nešto desilo, joj si ga njoj (ginekologici)
vidjet ćemo kako će M. dalje napredovat, kao što sam rekla, neželim ga puno forsirat s vježbama, neka sam istraži, jer kad vidim druge bebe tam na vježbama kako vrište čim ih dovode u sobu za terapiju jer zna kakvo mučenje ih čeka....samo moj maleni je sav uzbuđen i veseo....ja to pretvorim u igru, a neznam kaj drugi roditelji rade sa svojom dječicom....

mislim da je ovo zadnji post danas, idem kuhat večeru i malo se družit s familijom....

čitamo se ubrzo (sutra) dongreen tebi i tvojoj dječici!
dora13
dora13
Početnik
Početnik

Gender : Female
Broj postova : 43
Age : 40
Lokacija : Čakovec
Bodovi aktivnosti : 0
Registration date : 20.06.2008

http://public.fotki.com/dora13/

[Vrh] Go down

Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio Empty Re: Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio

Postaj by dany 23.06.08 23:12

Nije ništa teško uraditi za svoje djete pa makar i cijelu trudnoću u bolnici preležati..a u vezi duge djece i vježba neznam kako prolaze..moja je vrištala bez prekida čim smo ušli u sobu za vježbe i kad je vidjela tu sestru..
puse i tebi i tvome ljepotanu dongreen
dany
dany
Administrator
Administrator

Gender : Female
Broj postova : 3388
Age : 46
Lokacija : Čakovec
Zanimanje : Poljoprivredni tehničar
Kako ste saznali za ovaj forum : Ovo je moj forum
Država : Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio Croati12
Bodovi aktivnosti : 1237
Registration date : 06.06.2008

https://nasa-djeca-i-mi.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio Empty Re: Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio

Postaj by dora13 24.06.08 12:33

nisi mi rekla kada ste počeli sa dohranom, koliko ti je bila stara?
ne korigirana nego stvarna dob.
mi smo počeli sa 6 mjeseci, korigirana dob 4 mjeseca
moj instinkt mi je rekao da je spreman, i nisam pogriješila, doduše, ta dohrana se svodi na sokić od mrkve ili jabuke, i kašice od jabuke ili kruške ili mrkve. malo kombiniram, i super je to prihvatio
mene je mama već sa 3 mjeseca počela hranit kašicama.
danas mi malecki malo više kašlje, što je dobro neka to izbaci van bolje nego da mu dođe na pluća ili nešto.
dali znaš dali je sljezov čaj dozvoljen za bebe?
dora13
dora13
Početnik
Početnik

Gender : Female
Broj postova : 43
Age : 40
Lokacija : Čakovec
Bodovi aktivnosti : 0
Registration date : 20.06.2008

http://public.fotki.com/dora13/

[Vrh] Go down

Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio Empty Re: Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio

Postaj by dany 24.06.08 16:53

Naravno da ti je sljezov čaj dozvoljen za djecu..
sa dohranom mi je počela sa 5mj starosti(od 4 mj do tada samo učili polako stavljeti žličicu u usta)..odkad mi je počela sa dohranom više nije htjela jesti na flašicu..ispočetka smo počeli sa hipp kašicama i nakon toga sveže voće i ostalo prema tablici dohrane..sad hoće sve jesti,ali još uvijek kašasto jer ima samo 2 zuba i to dolje pa nema sa čim žvakati..
vidjela si da imaju u kauflandu imaju bio kašice(ja to tek danas vidjela)..
dany
dany
Administrator
Administrator

Gender : Female
Broj postova : 3388
Age : 46
Lokacija : Čakovec
Zanimanje : Poljoprivredni tehničar
Kako ste saznali za ovaj forum : Ovo je moj forum
Država : Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio Croati12
Bodovi aktivnosti : 1237
Registration date : 06.06.2008

https://nasa-djeca-i-mi.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio Empty Re: Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio

Postaj by dany 24.06.08 16:58

U pdf dječja prehrana sam sve stavila..tam budeš našla puno korisnih informacija dongreen
dany
dany
Administrator
Administrator

Gender : Female
Broj postova : 3388
Age : 46
Lokacija : Čakovec
Zanimanje : Poljoprivredni tehničar
Kako ste saznali za ovaj forum : Ovo je moj forum
Država : Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio Croati12
Bodovi aktivnosti : 1237
Registration date : 06.06.2008

https://nasa-djeca-i-mi.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio Empty Re: Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio

Postaj by dora13 24.06.08 18:16

nisam vidjela te kašice u Kauflandu....budem pogledala prvom prilikom
kaj onda uopće više nije htjela mlijeko ili kaj?
nekak mi Mateo neće više papati ko prije, smanjio je unos hrane prije cca. mjesec dana, ali se razvija i prema doktorici njegovoj normalno dobiva na težini, ali kad sam preračunala on papa samo oko 450 kalorija na dan, a na svaku kilu ide 100 kalorija a on sad ima oko 5,8 dakle trebalo bi mu još 150 kalorija više....
al valjda zna koliko mu treba, ili...
dora13
dora13
Početnik
Početnik

Gender : Female
Broj postova : 43
Age : 40
Lokacija : Čakovec
Bodovi aktivnosti : 0
Registration date : 20.06.2008

http://public.fotki.com/dora13/

[Vrh] Go down

Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio Empty Re: Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio

Postaj by dany 24.06.08 23:54

Dijete samo najbolje zna kada i koliko treba jesti..nemoj se bojati dali premalo jede,bez brige bude ti dao do znanja kada je gladan..
sasvim ti je normalno da tako mala djeca sa vremenom počmu manje jesti--odnosno po obroku pojedu već,a manje puta dnevno..jer kad pogledaš ako ti je prije jeo malo a često,a sad već po obroku a manje obroka dnevno, izađe ti na isto..svakim danom kako mu uvodiš gušću i jaču hranu on se zasiti i duže je sit nego od lakše i rjeđe hrane..ti nemoj gledati na te kalorije,jer za djete je bitno da napreduje po kilaži i da ti uvjek sito--ne plače da gladan..nikad nisam gledala ili mjerila koliko mi kalorija jede dnevno..dok je tako mali mora piti mljeko zbog kalcija,vitamina itd..jedan obrok dnevno nek bude voće,jedan povrće itd i savim ima dosta unosa kalorija..
moja curica otkad je počela jesti žlicom prestala je piti flašicu,ali ja njoj to mljeko nadohnađujem u drugoj hrani--keksolino,čokolino,pudinzi,voćni jogurti,rižu na mljeku itd..
te bio kašice su velike staklenke i jedna dođe 6 kn i nekaj i imaju voćne i sa povrćem(više vrsta ih je)..iznenadilo me jer su čak i jeftinije od hippa..mislim da su zdravije,jer ipak bio je bio i vjerujem da ih ljudi budu rađe kupovali..mi ih više ne kupijemo jer ja malenoj slažem sama svježe voće i povrće..ona je sada velika i može polako isprobavati svu hranu(a sve joj fino)..
dany
dany
Administrator
Administrator

Gender : Female
Broj postova : 3388
Age : 46
Lokacija : Čakovec
Zanimanje : Poljoprivredni tehničar
Kako ste saznali za ovaj forum : Ovo je moj forum
Država : Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio Croati12
Bodovi aktivnosti : 1237
Registration date : 06.06.2008

https://nasa-djeca-i-mi.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio Empty Re: Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio

Postaj by dora13 26.06.08 14:15

danas mi je bila patronažna da čuje kak to malecki zvuči da mi da savjet dal da idem kod doktorice il ne, pa je rekla da bi bilo bolje da odem, nek ga posluhne, pa ak nije ništ, još bolje, al toliko da se umirim, jer zbilja sam već luda. znaš sama kak je to kad ti je dijete prvi puta bolesno, osjećaš se nemoćno, očeš mu pomoći, a neznaš točno kak....
budem ja otišla sutra ujutro s njim, možda nebum morala dugo čekati
kod koje ste vi pedice?
mi smo kod Starčevićke (smijem to otvoreno pisat u forumu?) meni je ok ona, sam kaj je uvijejk u gužvi pa te na brzinu riješi....al to je svugdje tak koliko sam skužila....
morala budem i te kašice pogledati u Kauflandu!
a kad je tvojo Loreni izbio prvi zubić?
jel si ti nju forsirala na neki raspored spavanja po danu?
Mateo ponekad po 4-5 sati neće spavati po danu, ili pa svaka 2 sata oddrijema po pol sata i dobro.
neznam kak drugi uspiju djecu stavljati na spavanje dva sata prijepodne i dva sata posilje podne...
dora13
dora13
Početnik
Početnik

Gender : Female
Broj postova : 43
Age : 40
Lokacija : Čakovec
Bodovi aktivnosti : 0
Registration date : 20.06.2008

http://public.fotki.com/dora13/

[Vrh] Go down

Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio Empty Re: Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio

Postaj by dany 26.06.08 14:23

Bolje odi sa njim pedijatrici pa nek ga pogleda..mi smo kod Branke Gabor(moreš otvoreno pisati kod kojeg doktora ideš)..
Loreni je prvi zub izbio sa 10.5 mj,drugi polovicom ovog mjeseca i jučer sam vidjela da joj ide treći van(2 zuba ovaj mjesec)..samo što su njoj sva tri izbila dolje i gore ih još nema ni jednog(čudno)..
nisam ju forsirala na raspored spavanja po danu i kad joj se spavalo zaspala je sama,jer nisam ju naučila da ju ja moram uspavljivati..nekad mi spava dan po 3 puta i spava opet cijelu noč..nekad spava dan ok a noć ludnica,a nekad kontra..kod nje nikad neznaš sa tim spavanjem..ako ju na silu stavljam spati vrišti pa odustala od toga..
dany
dany
Administrator
Administrator

Gender : Female
Broj postova : 3388
Age : 46
Lokacija : Čakovec
Zanimanje : Poljoprivredni tehničar
Kako ste saznali za ovaj forum : Ovo je moj forum
Država : Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio Croati12
Bodovi aktivnosti : 1237
Registration date : 06.06.2008

https://nasa-djeca-i-mi.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio Empty Re: Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio

Postaj by dora13 26.06.08 16:43

ja sam baš stala s njim na našu kućnu vagu i pokazuje da ima preko 6 kila! vibre
krasnoo!!!
očito je ipak sad počeo više dobivati kad papa jaču hranu!
kolika je sad tvoja mala, visoka i teška?
jel se vidi kakva razlika između nje i njenih vršnjaka?
ja mislim da se kod Matea što se uzrasta tiče nebude puno primjetilo, možda bude malo sitniji nego drugi, ali briga me....najbitnije mi je da je on zadovoljan i sretan, onda je i meni dobro!
dali je tvoja mala imala probleme kad su joj zubići izbijali?
Mateo je tako dobrai mirna beba, pa se bojim kako će biti kad mu počnu zubići izbijati....nadam se da nebude pre cendrav, sad smo naviknuti na njega tako veselog....vidjet ćemo!
jedva čekam te zubiće, tak su mi slatki kad imaju samo jednog ili dva...
veliš da Lorena ima tri donja zubića.....po pravilu dolaze prvo dva donja, pa dva gornja, jel tako?
a vidiš da pravila nema....
za dvije godine neće nitrko vidjeti kojim redosljedom su joj zubići došli, nit pa da je bila mala sitna....mada je Mateo bio otprilike tako veliki i težak kak tvoja Lorena kad smo išli doma :kukuc:
nebrem si opće sad više zamislit kak je bio nježan i sitan....joj mrva mala!
http://public.fotki.com/dora13/ tu ti je link na moj album sa slikicama, trudnoća,uzv i njegove slike od početka.....nisu baš sve bajne, al sve je to dio njegovog života!
pass ću ti poslati na PP
dora13
dora13
Početnik
Početnik

Gender : Female
Broj postova : 43
Age : 40
Lokacija : Čakovec
Bodovi aktivnosti : 0
Registration date : 20.06.2008

http://public.fotki.com/dora13/

[Vrh] Go down

Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio Empty Re: Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio

Postaj by dany 26.06.08 17:28

super za kilažu clap ..
neznam koliko je lorena visoka,ali ima 10.800 kg(za visinu budemo znali na pikici sa 1 god--sad polovicim 7 mj budemo išle)..
sa prvim zubom smo imali problema..par dana nego je izbio imala je točno 3 dana temp i to dosegla čak i do 39°c..to ti nije bila temp koja bila cijeli dan ,već imala ju ujutro pa do noći ništa..tuširala ju i stavljala u guzu lupocet čepiće..
ona od početka ni u čemu nije zaostajala za svojim vršnjacima(osim kilaže)..motorika bila na vrijeme ok i sa 4 mj starosti je dostigla svoje vršnjake u kg i ubrzo prestigla neke..
za zube čudno što samo dolje niču,ali kako si ti napisala za neko vrijeme se ni neće kužiti koji joj prije a koji poslije izbili..u nekim stvarima ti može ali i ne mora kasniti za svojim vršnjacima i to ubrzo bude nadohnadio i dostigao ih(ipak trebaš računati i na to koliko je prije rođen i da se neki njegovi organi još ljepo i uredno razvijaju,a kod djece u terminu su već bili dosta više razvijeniji nego kod nedonošene djece)..
evo moje malena idući tjedan 05.07 slavi prvi rođendan i kad se sjetim kako sitna bila,a koliko sad komad nemogu zamisliti da je to ono isto maleno i sitno djete..
nedonošena djeca su pravi borci i u nekim slučajevima brže rastu i napreduju od djece rođene u terminu..glavno da maleni sada zdrav,a za ostalo je lako.. dongreen
dany
dany
Administrator
Administrator

Gender : Female
Broj postova : 3388
Age : 46
Lokacija : Čakovec
Zanimanje : Poljoprivredni tehničar
Kako ste saznali za ovaj forum : Ovo je moj forum
Država : Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio Croati12
Bodovi aktivnosti : 1237
Registration date : 06.06.2008

https://nasa-djeca-i-mi.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio Empty Re: Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio

Postaj by dora13 26.06.08 17:37

lijepo si ovo rekla!
da nije bio tako bolestan na početku bi on već i sad bio pravi komad!
al on je za mene ionako pravi komad i mali frajer
neka samo raste, sve drugo se bude nadoknadilo i mislim pozitivno da će biti posve normalno diejte i kasnije čovjek kao i svi drugi!
kad smo bili na UZV kukića mi je doktor koji mu je radio UZV rekao da se on rodio sa 1800gr....i toliko je postigao!
zašto onda moje dijete to nebi moglo!
bori se on, svaki dan, da nešto novo nauči....
a kaj se ti vraćaš na posao, ili ne radiš?
dakle malecki će ti uskoro imat već godinu dana, kako lijepo... cheer
Mateo će 1.7. imati već 7 mjeseci....kako je to vrijeme odkad smo doma brzinski proletjelo.....a u bolnici su se dani vuuuuuuukli....užas....al sve čovjek izdrži, za svoje dijete....
dora13
dora13
Početnik
Početnik

Gender : Female
Broj postova : 43
Age : 40
Lokacija : Čakovec
Bodovi aktivnosti : 0
Registration date : 20.06.2008

http://public.fotki.com/dora13/

[Vrh] Go down

Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio Empty Re: Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio

Postaj by dany 27.06.08 0:42

Porodiljni mi ističe u 8mj i onda na posao,osim ako nije točno ono da sa nedonošenim djetetom moreš biti duže doma(to moram još provjeriti)..
ma tvoj sinek bude pravi ljepotan koji je već i sada(samo sada maleni ljepotan,a kako raste sve veći ljepotan dongreen )..
do koliko si ti doma sa njim?
dany
dany
Administrator
Administrator

Gender : Female
Broj postova : 3388
Age : 46
Lokacija : Čakovec
Zanimanje : Poljoprivredni tehničar
Kako ste saznali za ovaj forum : Ovo je moj forum
Država : Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio Croati12
Bodovi aktivnosti : 1237
Registration date : 06.06.2008

https://nasa-djeca-i-mi.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio Empty Re: Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio

Postaj by dany 27.06.08 0:44

Hoćeš da ti umetnem ticker u potpis u profilu i bude ti po postovima ko meni ova mica maca? cheer
samo kaži što i koji hoćeš..
dany
dany
Administrator
Administrator

Gender : Female
Broj postova : 3388
Age : 46
Lokacija : Čakovec
Zanimanje : Poljoprivredni tehničar
Kako ste saznali za ovaj forum : Ovo je moj forum
Država : Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio Croati12
Bodovi aktivnosti : 1237
Registration date : 06.06.2008

https://nasa-djeca-i-mi.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio Empty Re: Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio

Postaj by dora13 27.06.08 12:09

evo nas draga moja!
bili kod pedice, maleni ima bronhitis, dobiv je pikicu v guzu ( i herojski je to podnesev!) dala nam je sirupa amoxicillin i nekaj za inhalirati pa sam morala kupiti neku ogromnu zastrašujuću spravu da ga inhaliram.....a on se toga plaši Crying or Very sad
i dalje pijemo kapljice Bisolex i svaka 2-3 dana na kontrolu da mu posluhne pluća....a sutra ponovno na pikicu....to bi trebalo djelovati skoro pa odmah i smanjiti hripanje....ah jadničak moj mali!
al ja sam isto stalno nekog vraga imala dok sam bila malena, bronhitisa obavezno dva na godinu, pa upale grla itd....očito je na mene osjetljiv....al kaj mi fasli, izliječila sam se i dobro je sad!
da, baš bi si mogla staviti neki ticker....
dora13
dora13
Početnik
Početnik

Gender : Female
Broj postova : 43
Age : 40
Lokacija : Čakovec
Bodovi aktivnosti : 0
Registration date : 20.06.2008

http://public.fotki.com/dora13/

[Vrh] Go down

Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio Empty Re: Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio

Postaj by dora13 27.06.08 12:48

joj vidiš pitala si me kak dugo sam s njim doma - stiglo mi je nedavno riješenje da mogu biti s njim doma do 19.02.2009, to bi bilo godinu dana, jer mu je termin bio 20.02.2008
dora13
dora13
Početnik
Početnik

Gender : Female
Broj postova : 43
Age : 40
Lokacija : Čakovec
Bodovi aktivnosti : 0
Registration date : 20.06.2008

http://public.fotki.com/dora13/

[Vrh] Go down

Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio Empty Re: Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio

Postaj by dora13 27.06.08 13:41

druga proba
dora13
dora13
Početnik
Početnik

Gender : Female
Broj postova : 43
Age : 40
Lokacija : Čakovec
Bodovi aktivnosti : 0
Registration date : 20.06.2008

http://public.fotki.com/dora13/

[Vrh] Go down

Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio Empty Re: Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio

Postaj by dora13 27.06.08 13:43

treći pokušaj....ak sad ne proradi molim te za pomoć....
dora13
dora13
Početnik
Početnik

Gender : Female
Broj postova : 43
Age : 40
Lokacija : Čakovec
Bodovi aktivnosti : 0
Registration date : 20.06.2008

http://public.fotki.com/dora13/

[Vrh] Go down

Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio Empty Re: Kutak za mame sa nedonoščadi-1.dio

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.