Forum o djeci,roditeljima i budućim roditeljima
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite

+7
Kastina
Tina
ana
Mmama
Luny
dany
marina_emilie
11 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite Empty vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite

Postaj by marina_emilie 20.10.08 20:39

Dal ste bile sretne ili tuzne kad ste saznale sta nosite.
marina_emilie
marina_emilie
Srebrni član
Srebrni član

Gender : Female
Broj postova : 186
Age : 37
Lokacija : ZAGREB
Bodovi aktivnosti : 16
Registration date : 16.08.2008

[Vrh] Go down

vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite Empty Re: vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite

Postaj by dany 20.10.08 21:27

Bila sam sretna kad sam saznala da sam trudnica u obje trudnoće i kojeg je spola djete..sa curicom sam bila najsretnija jer sam oduvijek željela curicu..maštala sam da rodim curicu sa plavim očima i plavom kosom i san mi se ostvario--upravo takvu curicu sam i rodila.. clap
dany
dany
Administrator
Administrator

Gender : Female
Broj postova : 3388
Age : 46
Lokacija : Čakovec
Zanimanje : Poljoprivredni tehničar
Kako ste saznali za ovaj forum : Ovo je moj forum
Država : vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite Croati12
Bodovi aktivnosti : 1237
Registration date : 06.06.2008

https://nasa-djeca-i-mi.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite Empty Re: vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite

Postaj by Luny 21.10.08 9:26

Bila sam presretna kad sam saznala da sam trudna i nije mi bilo bitno šta nosim. Uvijek sam htjela dečkića jer su svi oko mene imali dečkiće pa sam se često igrala s njima, dok je muž želio curicu. Kad smo saznali da je curica i kad sam vidjela koliko je moj muž sretan i ja sam bila sretna.
Luny
Luny
Moderator
Moderator

Gender : Female
Broj postova : 143
Age : 45
Lokacija : ri
Bodovi aktivnosti : 28
Registration date : 17.08.2008

[Vrh] Go down

vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite Empty Re: vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite

Postaj by marina_emilie 21.10.08 17:52

Kad sam saznala da sam trudna bila sam donekle sretan a kad sam saznla prije par dan da nosim decka uzasno sam bila razocarna i sto je najgore nemogu prestat misliti o tome razocarenju.Silno sam zeljela curicu a sad cu dobiti decka a to mi nikako ne odgovara a i nije mi bas po volji :crying:
marina_emilie
marina_emilie
Srebrni član
Srebrni član

Gender : Female
Broj postova : 186
Age : 37
Lokacija : ZAGREB
Bodovi aktivnosti : 16
Registration date : 16.08.2008

[Vrh] Go down

vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite Empty Re: vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite

Postaj by dany 21.10.08 18:20

marina samo da je djete živo i zdravo i to je najbitnije..

ispričati ću ti što je bilo u mojoj obitelji 1994..ujna mi je ostala trudna treći put..ona i ujak(mamin brat) imali su tada dvije kćeri..ujak je htio sina i kad je ujna rodila opet curicu nije joj ni htio doći u bolnicu,a ni po nju da odvede kući sa mojom malom sestričnom..doktor je tada nazvao ujaka i kazao mu da dođe hitno u bolnicu..kad je došao doktor ga je otpeljao na odjel gdje su ležala hendikipirana i bolesno nepokretna djeca svih uzrasti..
onda mu je doktor kazao.gospodine budite sretni da vam dijete nije ovakvo i da je zdravo rođeno,jer znajte da roditelji te djece dali bi sve samo da su im se djeca rodila zdrava i spol im nije bio bitan..ujak se prestrašio kad je sve to vidio i naravno uzeo djete i njih dvije otpeljao kući..sad je moja sestrična sve te godine do danas njegova najveća maza..


zato se samo moli da je djete zdravo,a spol nije bitan..jednog dana budeš imala i curicu..
dany
dany
Administrator
Administrator

Gender : Female
Broj postova : 3388
Age : 46
Lokacija : Čakovec
Zanimanje : Poljoprivredni tehničar
Kako ste saznali za ovaj forum : Ovo je moj forum
Država : vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite Croati12
Bodovi aktivnosti : 1237
Registration date : 06.06.2008

https://nasa-djeca-i-mi.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite Empty Re: vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite

Postaj by marina_emilie 21.10.08 21:02

djete je zdravo jer idem redovito na preglede
marina_emilie
marina_emilie
Srebrni član
Srebrni član

Gender : Female
Broj postova : 186
Age : 37
Lokacija : ZAGREB
Bodovi aktivnosti : 16
Registration date : 16.08.2008

[Vrh] Go down

vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite Empty Re: vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite

Postaj by Mmama 21.10.08 23:57

marina_emilie je napisao/la:djete je zdravo jer idem redovito na preglede

Draga nemoj biti tuzna,najvaznije je da se dijete rodi zivo i zdravo i stignes jos i djevojcicu roditi.A dali znas da su deckici mamine maze?A curice tatine mezimice?
Moja B je od svojeg 6 mj pocela zvati tatu i dan danas je tata u prvom planu.Iako joj tata kaze da zove mamu ona se nasmije i zove njega.A ujutro,kad se ustanemo obavezno ide kod tate i budi ga"tata digi,tata digi"tako dugo dok se ne ustane.Hocu ti reci,koliko god se ja trudila oko nje,ona me nedozivljava a nek joj tata samo doda flasicu sa vodom ona se sva rascvijeta.Ima trenutaka i kad sam bas tuzna zbog toga,ali opet kazem-HVALA DRAGOM BOGU DA JE ZIVA I ZDRAVA,i ja sam presretna.
Mmama
Mmama
Srebrni član
Srebrni član

Gender : Male
Broj postova : 166
Age : 53
Lokacija : Svicarska
Bodovi aktivnosti : 0
Registration date : 07.08.2008

[Vrh] Go down

vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite Empty Re: vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite

Postaj by ana 22.10.08 10:55

i ja sam puno željela djevojčicu i prvi put, ali bila sam srecna u svakom slučaju, ali tek sad prvise želim djevojčicu, i jedva čekam da pitam, i nek je zdravo pa sto bude....
mada želim i mastam o djevojčici, kikicama, haljinicama... bas bih bila srecna... zato sam stavila rozi ticker...
ana
ana
Super Moderator
Super Moderator

Gender : Female
Broj postova : 950
Age : 45
Lokacija : Pg
Zanimanje : prvo mama
Kako ste saznali za ovaj forum : dany me pozvala
Država : vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite Monten10
Bodovi aktivnosti : 56
Registration date : 29.07.2008

[Vrh] Go down

vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite Empty Re: vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite

Postaj by Tina 22.10.08 11:51

marina_emilie je napisao/la:Kad sam saznala da sam trudna bila sam donekle sretan a kad sam saznla prije par dan da nosim decka uzasno sam bila razocarna i sto je najgore nemogu prestat misliti o tome razocarenju.Silno sam zeljela curicu a sad cu dobiti decka a to mi nikako ne odgovara a i nije mi bas po volji :crying:
zao mi je sto se tako osjecas...

ja sam se u prvoj trudnoci također nadala curici, a kad sam bila 7 mjeseci trudna saznala sam spol djeteta i to da je djecak. tom prilikom na UZV su mi pokazani razni djetetovi djelovi tijela, i organi poput bubrega, vidila sam protok krvi kroz pupcanu vrpcu, pregled je bio pun infomacija i najvaznije od svega je da je sve bilo savrseno, tako kad sam se na kraju sjetila pitati za spol iako sam se nadala curici kad sam cula da je decko bila sam valjda presretna sto je dijete dobro da sam se veselila djecaku kao da sam od pocetka samo htjela njega.

iako te sada drzi taj osjecaj, vjerujem da imas jos vremena da se priviknes na tu informaciju, i da ces biti najsretnija mama kad uskoro ugledas svog zivog i zdravog djecacica. puno srece :srce:
Tina
Tina
Administrator
Administrator

Gender : Female
Broj postova : 152
Age : 50
Lokacija : Split
Zanimanje : dipl.ing. s nadom u dr.
Kako ste saznali za ovaj forum : pozvala me dany
Bodovi aktivnosti : 25
Registration date : 19.06.2008

http://public.fotki.com/kolacic

[Vrh] Go down

vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite Empty Re: vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite

Postaj by Tina 22.10.08 11:53

marina_emilie je napisao/la:djete je zdravo jer idem redovito na preglede
valjda si htjela reci da znas da je dijete zdravo jer ides redovito na preglede. redoviti pregledi ti ne garantiraju da ce ti zbog toga biti dijete zdravo, na zdravlje utjece puno drugih faktora.
ali najvaznije je da se rodi zdrava beba, a kad se rodi znam da ces ga volit bez obzira na spol
Tina
Tina
Administrator
Administrator

Gender : Female
Broj postova : 152
Age : 50
Lokacija : Split
Zanimanje : dipl.ing. s nadom u dr.
Kako ste saznali za ovaj forum : pozvala me dany
Bodovi aktivnosti : 25
Registration date : 19.06.2008

http://public.fotki.com/kolacic

[Vrh] Go down

vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite Empty Re: vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite

Postaj by ana 22.10.08 12:04

Tina je napisao/la:
ali najvaznije je da se rodi zdrava beba, a kad se rodi znam da ces ga volit bez obzira na spol


NAJVAZIJE!
ana
ana
Super Moderator
Super Moderator

Gender : Female
Broj postova : 950
Age : 45
Lokacija : Pg
Zanimanje : prvo mama
Kako ste saznali za ovaj forum : dany me pozvala
Država : vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite Monten10
Bodovi aktivnosti : 56
Registration date : 29.07.2008

[Vrh] Go down

vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite Empty Re: vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite

Postaj by marina_emilie 01.11.08 13:41

bila bi nasretnija da nisam trudna jer kad vidim sta se dogada po drzavnim rodilistima najrade bi to htijela,a novaca za privatno nemama
marina_emilie
marina_emilie
Srebrni član
Srebrni član

Gender : Female
Broj postova : 186
Age : 37
Lokacija : ZAGREB
Bodovi aktivnosti : 16
Registration date : 16.08.2008

[Vrh] Go down

vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite Empty Re: vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite

Postaj by marina_emilie 01.11.08 16:19

hormoni me lupaju u glavu Crying or Very sad
marina_emilie
marina_emilie
Srebrni član
Srebrni član

Gender : Female
Broj postova : 186
Age : 37
Lokacija : ZAGREB
Bodovi aktivnosti : 16
Registration date : 16.08.2008

[Vrh] Go down

vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite Empty Re: vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite

Postaj by dany 01.11.08 16:43

marina_emilie je napisao/la:bila bi nasretnija da nisam trudna jer kad vidim sta se dogada po drzavnim rodilistima najrade bi to htijela,a novaca za privatno nemama

marina nisu ti sva rodilišta jednaka i nemora značiti da ti baš budeš među tima koji budu imali loše iskustvo..
gledaj vedriju stranu i misli na svoju bebicu,jer kad ju prvi put ugledaš biti ćeš najsretnija i najponosnija mama na svijetu..to nevino djetešce te treba i budi uvijek uz njega i neka ti ta obaveza nimalo ne bude teška..
dany
dany
Administrator
Administrator

Gender : Female
Broj postova : 3388
Age : 46
Lokacija : Čakovec
Zanimanje : Poljoprivredni tehničar
Kako ste saznali za ovaj forum : Ovo je moj forum
Država : vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite Croati12
Bodovi aktivnosti : 1237
Registration date : 06.06.2008

https://nasa-djeca-i-mi.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite Empty Re: vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite

Postaj by Kastina 01.11.08 17:23

marina draga,
ja sam saznala ta trudnoču 4 dana prije vjenčanja,
najljepši mogući poklon
iako tada nisam planirala trudnoču bila sam najsretnija na svijetu
mada mi je u prvom trenu bio šok, ali sam se brzo navikla na novo stanje, blagoslovljeno stanje
taj osječaj da si trudna i da nosiš novi život u sebi
meni je to bilo predivno razdoblje


htjela sam sina i dobila sam sina , mada mi je prije svega bilo da je živo i zdravo
a što se tiće poroda , nemoj tako razmišljati
ako je netko u tvojo blizini doživio loše iskustvo ne mora značiti da ćeš i ti
sto žena dvjesto sisa, jel, svaka drugačija
uživaj u trudnoči i ne brioni za porod o tome ćeš brinuti kad dođe vrijeme


liebe_40
Kastina
Kastina
Zlatni član
Zlatni član

Gender : Female
Broj postova : 518
Age : 38
Lokacija : slavonija (Vu)
Zanimanje : zdravstveno laboratorijski teh.
Država : vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite Croati12
Bodovi aktivnosti : 20
Registration date : 06.08.2008

[Vrh] Go down

vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite Empty Re: vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite

Postaj by marina_emilie 03.11.08 11:10

A neznam vise dedem na forum od rode i procitam strasna iskustva o rezanju medice prvorotkinjama pa o pucanju i o svemu.Jednostavno taj cijeli porod mi izgleda kao horor Crying or Very sad
marina_emilie
marina_emilie
Srebrni član
Srebrni član

Gender : Female
Broj postova : 186
Age : 37
Lokacija : ZAGREB
Bodovi aktivnosti : 16
Registration date : 16.08.2008

[Vrh] Go down

vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite Empty Re: vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite

Postaj by dany 03.11.08 11:19

Marina ne vjeruj previše pričama,jer neki znaju to i napuhato doslovno..
kad se i malo porežeš boli i preživiš..tako je i sa porodom--budeš preživjela i uvjerila se da nije ništa strašno..
dany
dany
Administrator
Administrator

Gender : Female
Broj postova : 3388
Age : 46
Lokacija : Čakovec
Zanimanje : Poljoprivredni tehničar
Kako ste saznali za ovaj forum : Ovo je moj forum
Država : vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite Croati12
Bodovi aktivnosti : 1237
Registration date : 06.06.2008

https://nasa-djeca-i-mi.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite Empty Re: vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite

Postaj by Mmama 04.11.08 2:23

marina_emilie je napisao/la:A neznam vise dedem na forum od rode i procitam strasna iskustva o rezanju medice prvorotkinjama pa o pucanju i o svemu.Jednostavno taj cijeli porod mi izgleda kao horor Crying or Very sad

Draga,ti sama sebe ubijas u pojam i utjerujes si strah u kosti.Zasto si to radis?Umjesto da se opustis i uzivas u trudnoci ti se mucis.Spavala si sa deckom,a znala si da mozes ostati trudna.Ostala si trudna i zadrzala si bebu,znaci ta beba se MORA roditi kad dodje vrijeme za porod.Pusti nek tvoje tijelo to odradi kako treba,ako bude potrebno,babica ce te malo recnuti(taj rez se i ne osjeti jer ga rade pod trudom)a mozda ti nece ni to uraditi(pa nece biti ni sivanja)-sve ovisi od rastezljivosti medjice i velicine bebe.Evo da te malo utjesim-ja sam rodila Barbaru,bila je 50cm i 3810g,nisu me ni rezali a nisam ni popucala i nije bilo potrebe za sivanjem.I jos cu ti nesto reci,svaka zena je drugacija pa samim tim i svaki porod je prica za sebe.I svi ti bolovi se jako brzo zaborave,jer da nije tako ni jedna zena vise nebi radjala-sve bi ostale na jednom djetetu.A ti se lijepo opusti i uzivaj u svojoj maloj bebici jer ona osjeti sve.Beba se jos nije ni rodila a pomislit ce da ju nezelite i nevolite.Kad si sa dragim,reci mu nek stavi ruku na stomak,nek mazi bebicu.To ce vas samo zbliziti a i ti ces se bolje osjecati. kind2
Mmama
Mmama
Srebrni član
Srebrni član

Gender : Male
Broj postova : 166
Age : 53
Lokacija : Svicarska
Bodovi aktivnosti : 0
Registration date : 07.08.2008

[Vrh] Go down

vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite Empty Re: vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite

Postaj by dupinka 04.11.08 3:15

marina, draga, dobro ti je kastina rekla sto žena, dvjesto sisa.
sve smo mi individualne i kod svake je drugačije kako trudnoća, tako i porod.
vidim da te mmama pokušava utješiti svojim primjerom, a ja ću te sad pokušat utješiti još malo više,
naime moja beba je imala 4780gr i 57cm i nit sam rezana niti popucala.
sada ti je sve više i više stav rodilišta da se izbjegne to rezanje i reže ti se samo u slučaju da bi sva popucala pa je bolje za sve da te recnu.
osobno mislim da se brineš bezveze jer po pričama cura koje su rezane mislim da to nisu ni osjetile, a to da ih je poslije bolilo, bolilo je i mene.
savjetujem ti da se opusiš (koliko ti to prilike dopuštaju), prestaneš brinuti o svemu o čemu brineš i počneš brinuti prvenstveno o sebi i toj mrvici čije srcčeko kuca ispod tvoga.
želim ti što bezbrižniji ostatak trudnoće. liebe_40
dupinka
dupinka
Super Moderator
Super Moderator

Gender : Female
Broj postova : 1065
Age : 38
Lokacija : zagreb
Zanimanje : med. sestra
Država : vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite Croati12
Bodovi aktivnosti : 148
Registration date : 29.06.2008

[Vrh] Go down

vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite Empty Re: vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite

Postaj by marina_emilie 04.11.08 19:15

hvala vam na svemu sad ste me smirile :D
marina_emilie
marina_emilie
Srebrni član
Srebrni član

Gender : Female
Broj postova : 186
Age : 37
Lokacija : ZAGREB
Bodovi aktivnosti : 16
Registration date : 16.08.2008

[Vrh] Go down

vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite Empty Re: vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite

Postaj by Sarah_Kay 19.03.09 17:49

Evo ja sam bas danas bila na UZ, opisacu ukratko sta mi je lekar rekao:
Pitao je: "Kog je pola vase prvo dete?"
Ja sam rekla: "Devojcica!"
Onda je on diktirao sestri mere, BPD, AC, HC, posteljica zadnji zid, I stepena zrelosti, pldova voda u normalnoj kolicini ali ima neku izraslinu izmedju nogu koju ono prvo dete nije imalo"
Ja sam se smejala narednih 10 minuta!
roflmao roflmao roflmao
Sarah_Kay
Sarah_Kay
Administrator
Administrator

Gender : Female
Broj postova : 152
Age : 42
Lokacija : Forum
Zanimanje : IT
Kako ste saznali za ovaj forum : Od dany
Država : vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite Serbia10
Bodovi aktivnosti : 42
Registration date : 22.07.2008

[Vrh] Go down

vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite Empty Re: vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite

Postaj by saky1 20.03.09 3:09

Sarah bas se radujem sto ce biti decak, bas je to lepo kad imas devojcicu i decaka!
A dr ti je bas to lepo upakovao roflmao
saky1
saky1
Moderator
Moderator

Gender : Female
Broj postova : 580
Age : 45
Lokacija : Zrenjanin,Vojvodina
Zanimanje :
Kako ste saznali za ovaj forum : Dobre vesti brzo putuju!
Država : vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite Serbia10
Bodovi aktivnosti : 244
Registration date : 16.10.2008

http://www.brzotrz.com

[Vrh] Go down

vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite Empty Re: vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite

Postaj by ana 20.03.09 10:58

saro bas slatko rekao doktor, i ja sam se smijala, i mene prvo pitao sto kog pola bjese prvo dijete... pa mi onda rekao... a imas li neko smisljeno ime...
ana
ana
Super Moderator
Super Moderator

Gender : Female
Broj postova : 950
Age : 45
Lokacija : Pg
Zanimanje : prvo mama
Kako ste saznali za ovaj forum : dany me pozvala
Država : vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite Monten10
Bodovi aktivnosti : 56
Registration date : 29.07.2008

[Vrh] Go down

vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite Empty Re: vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite

Postaj by Sarah_Kay 20.03.09 11:37

Verovatno ce se zvatu Milan, po nasem dedi...a imamo jos jednog dedu pa ne mozemo da se odlucimo, mozda bude imao i 2 imena na kraju :D
Da je bila devojcica zvala bi se Sofija :D
Sarah_Kay
Sarah_Kay
Administrator
Administrator

Gender : Female
Broj postova : 152
Age : 42
Lokacija : Forum
Zanimanje : IT
Kako ste saznali za ovaj forum : Od dany
Država : vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite Serbia10
Bodovi aktivnosti : 42
Registration date : 22.07.2008

[Vrh] Go down

vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite Empty Re: vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite

Postaj by leptirić 20.03.09 13:39

sarah baš ti je lijepo rekao roflmao
drago mi je da imaš dečka, ja ču saznati šta nosim za kojih tj dana kada ču iči na 3d,jedva čekam.
za prvo kada mi je rekao da imam curicu bila sam prepresretna jer sam nekako stalno i osječala da je curica dongreen
leptirić
leptirić
Zlatni član
Zlatni član

Gender : Female
Broj postova : 245
Age : 39
Lokacija : u mislima daleko...
Zanimanje : komercijalist
Država : vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite Croati12
Bodovi aktivnosti : 122
Registration date : 30.08.2008

[Vrh] Go down

vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite Empty Re: vasi sjecaji kad ste saznale sta nosite

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.