Forum o djeci,roditeljima i budućim roditeljima
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vaš bračni život

+3
Delfina
Kastina
dany
7 posters

Go down

Vaš bračni život Empty Vaš bračni život

Postaj by dany 10.07.08 23:50

Imate li savršeni brak..tinja ona ista iskra kao na samom početku braka..
dany
dany
Administrator
Administrator

Gender : Female
Broj postova : 3388
Age : 46
Lokacija : Čakovec
Zanimanje : Poljoprivredni tehničar
Kako ste saznali za ovaj forum : Ovo je moj forum
Država : Vaš bračni život Croati12
Bodovi aktivnosti : 1237
Registration date : 06.06.2008

https://nasa-djeca-i-mi.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Vaš bračni život Empty Re: Vaš bračni život

Postaj by Kastina 07.08.08 15:14

pa ja ne znam osobe koja ima savršeni brak,
zar to stvrno postoji......??
što nikad se ne dogodi mala svađica ili velika ..scratch
mislim da nema savršenog braka , ali mislim da postoji brak u kojem baš posebno više nego inaće dolazi do izražaja međusobno poštivanje, kompriomis, ljubav....ako je to teorija savršenog braka onda bi se složila da možda i postoji....
Kastina
Kastina
Zlatni član
Zlatni član

Gender : Female
Broj postova : 518
Age : 38
Lokacija : slavonija (Vu)
Zanimanje : zdravstveno laboratorijski teh.
Država : Vaš bračni život Croati12
Bodovi aktivnosti : 20
Registration date : 06.08.2008

[Vrh] Go down

Vaš bračni život Empty Re: Vaš bračni život

Postaj by Kastina 07.08.08 15:22

uf zaboravih napisati

ja se sa svojim mužem slažem jako lijepo, volimo se,na kraju ne bi ušli u brak , poštujemo se, komromisa malo ima , malo nema , ali sve u svemu
mogu reći da imam skoro pa savršen brak , još samo da on malo više pripomogne ,

zato sam rekla uvijek ima nešto.....
Kastina
Kastina
Zlatni član
Zlatni član

Gender : Female
Broj postova : 518
Age : 38
Lokacija : slavonija (Vu)
Zanimanje : zdravstveno laboratorijski teh.
Država : Vaš bračni život Croati12
Bodovi aktivnosti : 20
Registration date : 06.08.2008

[Vrh] Go down

Vaš bračni život Empty Re: Vaš bračni život

Postaj by Delfina 07.08.08 16:05

smaily je napisao/la:uf zaboravih napisati

ja se sa svojim mužem slažem jako lijepo, volimo se,na kraju ne bi ušli u brak , poštujemo se, komromisa malo ima , malo nema , ali sve u svemu
mogu reći da imam skoro pa savršen brak , još samo da on malo više pripomogne ,

zato sam rekla uvijek ima nešto.....


mogu reći da imam skoro pa savršen brak

Et bas tako, ti mozes smatrati svoj brak perfektan... dakle sve zavisi do osobe i njenih prihvacanja i istrazivanja, ima koji zive mozda losije od tebe i tvog braka, ali za njih je to perfektno, znaci , pitanje je cure , sta je perfectan brak??? hi hi

Delfina
Banirani član
Banirani član

Gender : Female
Broj postova : 222
Age : 70
Lokacija : PARIZ
Zanimanje : Sef Ekipe /Prodavaca
Kako ste saznali za ovaj forum : Na Google
Bodovi aktivnosti : 24
Registration date : 26.07.2008

[Vrh] Go down

Vaš bračni život Empty Re: Vaš bračni život

Postaj by Delfina 07.08.08 16:17

Zašto brak treba smatrati svetim?

MNOGI bi ljudi danas vjerojatno rekli da vjeruju u svetost bračnog uređenja. Nazalost , uprkos mnogim lijepim brakovima, mnogi brakovi završe razvodom danas. A to je zbog toga naravno što za neke brak nije ništa više od pravnog ugovora ili pukog obećanja koje jedno drugom da dvoje zaljubljenih. No obećanja se mogu prekršiti. Oni koji tako gledaju na brak neće se ustezati razvrgnuti ga kad on ne ispuni njihova očekivanja.

”Neka brak bude častan među svima.“
Grčka riječ koja je u ovom retku prevedena s ”častan“ prenosi misao o nečem dragocjenom i vrijednom. Nešto što nam je vrijedno dobro čuvamo kako to ne bismo nipošto izgubili. Jednako bismo tako trebali gledati i na bračno uređenje. Za svakog bi ono trebalo biti časno, odnosno nešto dragocjeno što nipošto ne žele izgubiti.

Ljubav i poštovanje

Da bi brak bio častan, bračni drugovi moraju iskazivati poštovanje jedan drugome svaki muz treba ljubiti svoju ženu kao samog sebe; a s druge strane, žena treba imati duboko poštovanje prema svom mužu“

Istina, bračni se drug možda neće uvijek tako ponašati. Pa ipak su dužni jedan drugome pokazivati ljubav i poštovanje. ”Podnosite jedan drugoga i spremno opraštajte jedan drugome ...

Vrijeme i pažnja

Oni koji brak smatraju svetim poklanjaju pažnju svom supružniku kako bi zadovoljili njegove fizičke i emocionalne potrebe, što uključuje i potrebe za spolnom intimnošću, da muž vrši dužnost prema svojoj ženi, a isto tako i žena prema svom mužu“..


Međutim, neki bračni parovi smatraju potrebnim da se muž privremeno preseli u neki drugi kraj, gdje su primanja veća. No ponekad se zna dogoditi da se odvojeni život neplanirano produži. To često stavlja brak na kušnju, a ponekad čak dovede do preljuba i razvoda . Zbog toga mnogi bračni parovi radije žrtvuju neke materijalne pogodnosti nego da svoj brak, koji im je svet, dovedu u opasnost.

Delfina
Banirani član
Banirani član

Gender : Female
Broj postova : 222
Age : 70
Lokacija : PARIZ
Zanimanje : Sef Ekipe /Prodavaca
Kako ste saznali za ovaj forum : Na Google
Bodovi aktivnosti : 24
Registration date : 26.07.2008

[Vrh] Go down

Vaš bračni život Empty Re: Vaš bračni život

Postaj by Delfina 07.08.08 16:23

Kad se pojave problemi

Kakvo je naše gledište o braku vidi se i po tome kakve savjete dajemo parovima koji imaju ozbiljnih bračnih problema. Da li smo im spremni savjetovati da se razdvoje ili razvedu?

Istina, u nekim bi slučajevima mogao postojati valjani temelj za razdvajanje, primjerice u slučaju teškog fizičkog zlostavljanja ili hotimičnog zanemarivanja dužnosti uzdržavanja, ili radi bluda...Medjutim potrebno je na sve to gledati sa puno razmisljanja, i ne donositi odluke u tom besu...

Nemojte brak olako shvaćati

U nekim dijelovima svijeta na brak se često gleda kao na sredstvo za dobivanje državljanstva u stranoj zemlji. Takvi se brakovi obično zasnivaju na ugovoru o novčanoj naknadi osobi koja pristane na brak sa strancem. Nakon vjenčanja par obično i dalje živi odvojeno, ne održavajući možda ni prijateljske odnose. Ubrzo nakon što osoba dobije državljanstvo, par se razvede. Za njih je brak samo poslovni dogovor i ništa više.

Biblija ne odobrava takvo površno gledanje na brak. Bez obzira na to iz kojih motiva te osobe stupaju u brak, oni ostaju vezani kao muž i žena te nemaju pravo stupiti u brak s nekom drugom osobom ukoliko nemaju opravdani biblijski temelj za razvod .

Da bi brak bio uspješan, u njega je, baš kao i u sve što je vrijedno u životu, potrebno uložiti mnogo truda te biti ustrajan. Oni koji na brak ne gledaju kao na nešto sveto lakše se odluče okončati ga ili se pomire s time da će do kraja života morati živjeti u nesretnom braku. No oni koji su svjesni da je brak sveto uređenje znaju da Bog od njih očekuje da ostanu zajedno . Oni su također svjesni da skladnim brakom iskazuju čas... Takav stav daje im snage da ustraju te da daju sve od sebe kako bi imali sretan brak.

Delfina
Banirani član
Banirani član

Gender : Female
Broj postova : 222
Age : 70
Lokacija : PARIZ
Zanimanje : Sef Ekipe /Prodavaca
Kako ste saznali za ovaj forum : Na Google
Bodovi aktivnosti : 24
Registration date : 26.07.2008

[Vrh] Go down

Vaš bračni život Empty Re: Vaš bračni život

Postaj by daca 08.08.08 17:24

Citajuci bibliju nisam nikada do sada procitala da postoji i jedan jedini razlog koji odobrava rastavu braka. Ja sam takodje jedna od tih koji veruju u svetost braka i nema te stvari koja bi me naterala da svojom rukom potpisem razvod. Bog mrzi razvod i ja takodje! A bez obzira da li neko verovao u bibliju ili ne verovao, jednostavno ne razumem sta se to desi u coveku da resi da se rastane. Volela bih kada bi mi to neko pojasnio, bez uvrede zaista me to zanima. Jedan od razloga moje radoznalosti je to sto mi se sestra od ujaka razvela pre dva meseca. Od tada vise nismo u kontaktu; prekinula je i kontakt sa roditeljima, sestrom, poznanicima... Jednom prilikom pre razvoda kratko smo razgovarale, ja je vise nisam prepoznavala kao osobu sa kojom sa ja odrasla. Ona je sad neko drugi, ali zasto, volela bih to da znam, mozda joj je potrebna pomoc psihologa ili... Nadam se da ce se naci neko kompetentan ko je mozda prosao kroz to, da mi isprica svoja osecanja i stavove.
Daca

daca
Početnik
Početnik

Gender : Female
Broj postova : 7
Age : 49
Lokacija : Wien - Austria
Bodovi aktivnosti : 0
Registration date : 06.08.2008

http://www.nazad-na-izvor.at

[Vrh] Go down

Vaš bračni život Empty Re: Vaš bračni život

Postaj by Palčica 09.08.08 0:40

Mislim da savršen brak ne postoji. Definicija braka po meni je: BRAK JE KOMPROMIS. Što se mog braka tiče mogu reći da sam do sada pre zadovoljna kako on funkcionira. Pokraj sebe imam muža koji me voli i poštiva, mazi i pazi, ali nikad se ne zna do kada će ta idila potrajati. Volim i ja njega, poštivam ga, ali se nameće isto pitanje??? Ne mogu zamisliti da ćemo se jednog dana rastaviti i ne znam što bi dovelo do toga. Ne zamjeram ljudima koji se rastavljaju jer ako muž zlostavlja ženu tu sam za rastavu po kratkom postupku jer nitko nije zaslužio da ga se maltretira. azdaja
Palčica
Palčica
Super Moderator
Super Moderator

Gender : Female
Broj postova : 720
Age : 53
Lokacija : Dalmacija
Bodovi aktivnosti : 181
Registration date : 02.08.2008

[Vrh] Go down

Vaš bračni život Empty Re: Vaš bračni život

Postaj by Palčica 09.08.08 12:07

Nadam se da znate sta znaci biti pravi hriscanin, ako niste imali priliku da se sretnete sa tim, rado cu vam poslati neku literaturu na ovu temu. Svaki pravi hriscanin nece dopustiti da ga pregaze problemi i nece odustati ni izgubiti veru.

Znam ja šta znači biti pravi kršćanin i pročitala sam Bibliju, ali se ne slažem u potpunosti s njom jer ona na prvo mjesto stavlja muškarca i kaže da žene trebaju slušati muža. To su neki muškarci doslovno shvatili pa zlostavljaju žene vadeći se na tu rečenicu. Odgojena sam u pravoj katoličkoj obitelji, ali neke stvari ne mogu prihvatiti i nisam za brak pod svaku cijenu. Pripadam liberalnijoj opciji. :romantic:

Jedna obitelj u kojoj su muz i zena krscani ne moze doci uopste do teme razdvajanja, da bude jasno.

S ovim se nikako ne slažem, ali svatko ima svoje mišljenje.
Palčica
Palčica
Super Moderator
Super Moderator

Gender : Female
Broj postova : 720
Age : 53
Lokacija : Dalmacija
Bodovi aktivnosti : 181
Registration date : 02.08.2008

[Vrh] Go down

Vaš bračni život Empty Hallo

Postaj by Vuk 09.08.08 13:46

Kao novajlija na ovoj stranici pozdravljam sve ucesnike. Sto se tice ove teme i ja sam vrlo rigorozan i ostar. Licno smatram da je brak nesto sto covek ni ne moze bas tako lako objasniti nego jednostavno ziveti. Reci nekom, volim te, je vrlo lako ali kad bi trebao da mu objasnim koliko ja to njega volim i kako jednostavno mi fale reci za to. A da bi nam jos jasnije bilo moramo samo pogledati na jednu cinjenicu, nemoguce je nekog ubijati od batina ako ja tog coveka volim ili nemoguce je nanati nekome zlo ako ga ja volim. Ljubav je sveza svega. Mislim da se danas brakovi razdvajaju najvise iz sebicnosti i samoljublja, uvek neke neispunjene zelje, itd. Covek sebi uvek moze naci utehu u svemu, npr, kad je moje dete malo nestasno pa se nekad razljutim na njega onda mi padnu slike na pamet a sta bi bilo da je on, nedaj Boze nesposoban, pa da moram da ga gledam takvog celi zivot, onda se ohladim i zahvalim Bogu da ga je Bog takvog meni dao. To je samo primer a mozemo ga u svemu primeniti, kao u slucaju sa supruznikom. Biblija niti uzcize nekog niti ponizava nego daje najbolji nacin kako brak moze funkcionisati. Ubedjen sam da brak samo tako moze da opstane ako se pridrzavamo biblijskih principa. Stoga se slazem sa Dacom da se biblija moze i zloupotrebiti ako se stihovi pocupaju i tumace van konteksta ali se zato sa njom moze desiti cudo ako je prihvatimo u pravom svetlu.

Vuk
Početnik
Početnik

Gender : Male
Broj postova : 1
Age : 55
Lokacija : Austria
Bodovi aktivnosti : 0
Registration date : 09.08.2008

[Vrh] Go down

Vaš bračni život Empty Re: Vaš bračni život

Postaj by Delfina 09.08.08 14:10

Ja mislim da je lepo opisano;
Svaki resava svoje probleme kako misli da je za njega neophodno. Ja sam samo podvukla sto Biblija kaze, ustvari gde je Isus rekao da jedini razlog "MOZE" biti blud.
Bog ne trazi da se neko zbog toga razdvoji, samo kaze, da bilo sto posle toga se desi,"kao posledice", osoba prevarena nemoze se vajkati sta joj je partner uradijo nekada:
to vazi i za muza kao i za zenu...
Hvala tebi, ali nema veze sto sam starija, mi smo na forumu, i jezik na forumu je takav. Na forumu smo kao jedna familija, dakle ne brini, ako mi kazes "TI" za mene je to sasvim normalno. hvala na ucestvovanju ove teme. Sto se tice tebe, ti si u pravu, i lepo je da imas jedan bracni odnos pun ljubavi, sto zelim svakome takodje... top :srce:

Delfina
Banirani član
Banirani član

Gender : Female
Broj postova : 222
Age : 70
Lokacija : PARIZ
Zanimanje : Sef Ekipe /Prodavaca
Kako ste saznali za ovaj forum : Na Google
Bodovi aktivnosti : 24
Registration date : 26.07.2008

[Vrh] Go down

Vaš bračni život Empty Re: Vaš bračni život

Postaj by Delfina 09.08.08 14:19

Djela Apostola 5:29 gde kaze da samo Bogu se mozemo pokoravati:
U tom smislu sto, ako dodje do svadja i da se porodica cela nalazi u opasnosti, treba pslusati savet Boziji... :srce:

Delfina
Banirani član
Banirani član

Gender : Female
Broj postova : 222
Age : 70
Lokacija : PARIZ
Zanimanje : Sef Ekipe /Prodavaca
Kako ste saznali za ovaj forum : Na Google
Bodovi aktivnosti : 24
Registration date : 26.07.2008

[Vrh] Go down

Vaš bračni život Empty Re: Vaš bračni život

Postaj by Delfina 09.08.08 14:38

Ljubav je sveza svega. Mislim da se danas brakovi razdvajaju najvise iz sebicnosti i samoljublja, uvek neke neispunjene zelje, itd. Covek sebi uvek moze naci utehu u svemu, npr, kad je moje dete malo nestasno pa se nekad razljutim na njega onda mi padnu slike na pamet a sta bi bilo da je on, nedaj Boze nesposoban, pa da moram da ga gledam takvog celi zivot, onda se ohladim i zahvalim Bogu da ga je Bog takvog meni dao. To je samo primer a mozemo ga u svemu primeniti, kao u slucaju sa supruznikom. Biblija niti uzcize nekog niti ponizava nego daje najbolji nacin kako brak moze funkcionisati.

Cao Vuk, welcome
Dobro nam dosao, i nadam se da ces naci lepih trenutaka sa nama. Moje prezime pocinje sa VUK...
Ja mogu da ti se zahvalim kao i ostalima na tvom iskrenom i duhovitom odgovoru, i u svakom slucaju svi smo mi u pravu... Svi zelimo da nas brak uspeva i funkcijonise, da nasa porodica bude s'kupa, sto je naravno naj veca zapovest Bozija... Ima osoba koje zive zajedno, i koje su se uzele iz ljubavi,"ne mozemo sumnjati u to zar ne?", ali desi se da nesto iskrsne i skrene objektivi pravac koji su se zadali taj bracni par...E sada, ima koji to mogu preplivati, jer ako su radili na toj njihovoj zajednickoj ljubavi i s'tim radom obdrzavali misice u jednoj kondicija koje mogu podneti neke iznenadne oluje i poplave, a koje su naj gore, je kad se ne nadamo onda smo destabilizovani, i tu je strasno ako nemamo naj osnovnije"LJUBAV PRAVU".
Ako nesto ima sto vam se ne svidja iz mojih postova, slobodno mi oznacite citatom, tako cu znati da se ne slazete sa mojim komentarom.
S'postovanjem
Delfina wave

Delfina
Banirani član
Banirani član

Gender : Female
Broj postova : 222
Age : 70
Lokacija : PARIZ
Zanimanje : Sef Ekipe /Prodavaca
Kako ste saznali za ovaj forum : Na Google
Bodovi aktivnosti : 24
Registration date : 26.07.2008

[Vrh] Go down

Vaš bračni život Empty Re: Vaš bračni život

Postaj by Palčica 09.08.08 15:11

Bilo bi dobro da se pridržavamo i nekih drugih stvari iz Biblije pa ih ljudi zaobilaze. Npr. Tko tebe kamenom, ti njega kruhom. Držimo li se možda toga???? Npr. Ne ubij! i sl.... :ciao:
Palčica
Palčica
Super Moderator
Super Moderator

Gender : Female
Broj postova : 720
Age : 53
Lokacija : Dalmacija
Bodovi aktivnosti : 181
Registration date : 02.08.2008

[Vrh] Go down

Vaš bračni život Empty Re: Vaš bračni život

Postaj by Delfina 09.08.08 20:48

Palčica je napisao/la:Bilo bi dobro da se pridržavamo i nekih drugih stvari iz Biblije pa ih ljudi zaobilaze. Npr. Tko tebe kamenom, ti njega kruhom. Držimo li se možda toga???? Npr. Ne ubij! i sl.... :ciao:

2 Tmoteja 3:14-17 kaze:
 Ali ti ostani u onome što si naučio i u što si se uvjerio, budući da znaš tko te je svemu tome poučio i da od ranog djetinjstva poznaješ svete spise koji te mogu učiniti mudrim kako bi dobio spasenje po vjeri koja je u Kristu Isusu.  Sve je Pismo nadahnuto od Boga i korisno za poučavanje, za ukoravanje, za popravljanje, za odgajanje u pravednosti,  da Božji čovjek bude posve sposoban i potpuno opremljen za svako dobro djelo.
Dakle ja sam ok za to top .
""meni se dogodile neke traume u zivotu i hteli su mi suditi i uzeti decu moju, a ja sam toj istoj osobi, kad joj je dete pobeglo od kuce, i moj ga sin nasao, ja sam ga pozvala kuci i nahranila i dala mu krevet da se odmori, i javila mami da bude s'pokojna, dete joj je na sigurnom"
ja to kazem : ko mene kamenom ja njega hlebom. top Bog nikada ne zaboravi nasa dobra dela, i onda kada nas drugi hoce srusiti, jedini on je taj koji zna sta se radi iza nasih ledja, na nama je da mu se molimo , kako za nas tako i za druge... :srce: wave

Delfina
Banirani član
Banirani član

Gender : Female
Broj postova : 222
Age : 70
Lokacija : PARIZ
Zanimanje : Sef Ekipe /Prodavaca
Kako ste saznali za ovaj forum : Na Google
Bodovi aktivnosti : 24
Registration date : 26.07.2008

[Vrh] Go down

Vaš bračni život Empty Re: Vaš bračni život

Postaj by Lika 15.08.09 2:51

Daca Kaze
Citajuci bibliju nisam nikada do sada procitala da postoji i jedan jedini razlog koji odobrava rastavu braka. Ja sam takodje jedna od tih koji veruju u svetost braka i nema te stvari koja bi me naterala da svojom rukom potpisem razvod

I ja mislim tako, da tebe niko nemoze na to naterati, jedino tvoj muz ako on to zeli, sto se tice braka svako ima pravo da zivi onako kako su naumili ta dva bica . I ako ima razloga za to , a ima i ko preko toga prelazi, svakako da je to razumljivo i za cestitati osobi koja zeli zadrzati svoj brak. top
Lika
Lika
Banirani član
Banirani član

Gender : Female
Broj postova : 43
Age : 57
Lokacija : Nis
Zanimanje : Domacica
Kako ste saznali za ovaj forum : Googl
Bodovi aktivnosti : 54
Registration date : 11.07.2009

[Vrh] Go down

Vaš bračni život Empty Re: Vaš bračni život

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.