Forum o djeci,roditeljima i budućim roditeljima
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korizma

3 posters

Go down

Korizma Empty Korizma

Postaj by dany 16.02.10 13:20

Korizma


Izvor: Wikipedija


Skoči na: orijentacija, traži

Korizma ili četrdesetnica (lat. quadragesima) dio je liturgijske godine u kojem se kršćani pokornički pripremaju za blagdan Uskrs. Pokora traje 40 dana, ali korizma zbog raznih prilagodbi danas tehnički traje nepuna 44 dana.
Korizma počinje Pepelnicom, a završava pred Misu večere Gospodnje na Veliki četvrtak kojom počinje Vazmeno trodnevlje. Kršćani se pripremaju za slavljenje Uskrsa molitvom, postom, slušanjem i čitanjem Božje riječi te dobrim djelima. Odrasli pripadnici za krštenje, katekumeni imaju u korizmi završne pripreme za svoje krštenje u uskrsnoj noći. U korizmi, kršćani pristupaju sakramentu ispovijedi, da pomireni s Bogom i ljudima radosnije mogu slaviti Uskrs. Značajka misnih nedjeljnih slavlja kroz korizmu je ljubičasta boja liturgijske odjeće.
Unutar korizme ima 6 nedjelja i svaka ima svoje ime. Prva korizmena nedjelja zove se Čista, druga je Pačista, treća Bezimena, četvrta Sredoposna, peta Gluha (Glušna), a šesta je Nedjelja muke Gospodnje ili Cvjetnica.

izvor:hr.wikipedia.org
dany
dany
Administrator
Administrator

Gender : Female
Broj postova : 3388
Age : 46
Lokacija : Čakovec
Zanimanje : Poljoprivredni tehničar
Kako ste saznali za ovaj forum : Ovo je moj forum
Država : Korizma Croati12
Bodovi aktivnosti : 1237
Registration date : 06.06.2008

https://nasa-djeca-i-mi.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Korizma Empty Re: Korizma

Postaj by dany 16.02.10 13:21

čega se vi budete odrekli u korizmi Korizma 236459
dany
dany
Administrator
Administrator

Gender : Female
Broj postova : 3388
Age : 46
Lokacija : Čakovec
Zanimanje : Poljoprivredni tehničar
Kako ste saznali za ovaj forum : Ovo je moj forum
Država : Korizma Croati12
Bodovi aktivnosti : 1237
Registration date : 06.06.2008

https://nasa-djeca-i-mi.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Korizma Empty Re: Korizma

Postaj by Lady mama 16.02.10 14:03

Budući da sam pušač već godinama, pokušat ću se odreći cigareta (nadam se zauvijek) ili barem značajno smanjiti.za trudnoće mi uspjelo, ne znam samo što me tjeralo da opet zapalim. Korizma 712989
odričem se i slatkoga u bilo kojem obliku..bit će to teško, ali stavit ću svoj karakter na veeeliku kušnju. ja znam da to mogu. Korizma 928719
Lady mama
Lady mama
Srebrni član
Srebrni član

Gender : Female
Broj postova : 103
Age : 38
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : ekonomist
Kako ste saznali za ovaj forum : surfajući netom
Država : Korizma Croati12
Bodovi aktivnosti : 121
Registration date : 19.10.2009

[Vrh] Go down

Korizma Empty Re: Korizma

Postaj by snježana 19.02.10 2:34

Lady mama je napisao/la:Budući da sam pušač već godinama, pokušat ću se odreći cigareta (nadam se zauvijek) ili barem značajno smanjiti.za trudnoće mi uspjelo, ne znam samo što me tjeralo da opet zapalim. Korizma 712989
odričem se i slatkoga u bilo kojem obliku..bit će to teško, ali stavit ću svoj karakter na veeeliku kušnju. ja znam da to mogu. Korizma 928719
svaka čast ja već pokušavam godinama i uspijem prestati na nekoliko dana ali dalje ne ide. a budući da mi je muž sad bio kod kuće par dana pa opet otišo na teren i po svemu sudeći neče ga biti do uskrsa odričem se sexa u svakom obliku.
snježana
snježana
Srebrni član
Srebrni član

Gender : Female
Broj postova : 80
Age : 53
Lokacija : Našice
Zanimanje : administrator, mama troje djece Patrik 13, Matej 12 i Bruno 3
Kako ste saznali za ovaj forum : slučajno pregledavajući web
Država : Korizma Croati12
Bodovi aktivnosti : 81
Registration date : 19.10.2009

[Vrh] Go down

Korizma Empty Re: Korizma

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.