Forum o djeci,roditeljima i budućim roditeljima
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SPIRALE

3 posters

Go down

SPIRALE Empty SPIRALE

Postaj by Lady mama 13.01.10 2:18

Pozdrav svima!

S obzirom da sam rodila dvoje i (za sada do daljnjega) ne planiramo imati još kikača planiram nekakvu zaštitu pouzadaniju od "vadi ga van" SPIRALE 224334 .. kako sam prije druge trudnoće koristila yasmine i nisu mmi dobro legle,a skužila nakon vrtoglavica i straaaaaaaašnih glavobolja, ne bih se vratila na pilule..
surfala sam netom i zapele mi za oko spirale, kad tamo- sto čuda za i protiv SPIRALE Icon_scratch

čitam i da se preporučaju većinom ženama iznad 35 ?

što mislite o spiralama, ima li tko iskustva, koliko su pouzdane i ima li istine o nuspojavama (unutarnja krvarenja, neprihvaćanje stranog tijela i ino..).kako se kreću cijene, te da li se mora ići privatniku na ugradnju spirale?

jest da ugradiš i miran si 5 godina ali malo sam skeptična.. SPIRALE 712989

Pozz, Lady mama
Lady mama
Lady mama
Srebrni član
Srebrni član

Gender : Female
Broj postova : 103
Age : 38
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : ekonomist
Kako ste saznali za ovaj forum : surfajući netom
Država : SPIRALE Croati12
Bodovi aktivnosti : 121
Registration date : 19.10.2009

[Vrh] Go down

SPIRALE Empty Re: SPIRALE

Postaj by snježana 13.01.10 3:12

Spiralu možeš ugraditi i kod svog ginekologa, ali se još dobro propitaj i najbolje savjetuj sa svojim ginekologom s obzirom na tvoje godine. Potraži na web-u i koliko se trudnoča dogodi pod spiralom, jer slučajno znam za slučaj da je žena ostala trudna sa spiralom te ju je vadila u trudnoči i hvala bogu iznijela je trudnoču do kraja i rodila zdravu djevojčicu. Ja se rađe držim pilule probaj neke druge osim yasmine ja koristim trinovum i nikad nisam imala nekih nuspojava.

Pozz
snježana
snježana
Srebrni član
Srebrni član

Gender : Female
Broj postova : 80
Age : 53
Lokacija : Našice
Zanimanje : administrator, mama troje djece Patrik 13, Matej 12 i Bruno 3
Kako ste saznali za ovaj forum : slučajno pregledavajući web
Država : SPIRALE Croati12
Bodovi aktivnosti : 81
Registration date : 19.10.2009

[Vrh] Go down

SPIRALE Empty Re: SPIRALE

Postaj by Magdalena 13.01.10 10:04

Spirala se ne preporucuje svima tj.imas li obilna i bolna krvarenja ,probleme sa kraljeznicom,ceste upale i gljivice ,te anomalije maternice , bolest jetra nije ze tebe. Moras se obratiti svom ginekologu i napraviti pretrage.Nuspojave naravno postoje i moze doci do dbacivanja ili jakih krvarenja.Osim toga spirala te ne stiti od vanmaternicne trudnoce. Ja sam 12 godina koristila tablete i bila prezadovoljna,a nuspojava nisam imala nikakvih.

Magdalena
Moderator
Moderator

Gender : Female
Broj postova : 272
Age : 57
Lokacija : Osijek
Država : SPIRALE Croati12
Bodovi aktivnosti : 90
Registration date : 04.08.2008

[Vrh] Go down

SPIRALE Empty Re: SPIRALE

Postaj by Lady mama 13.01.10 15:54

Hvala cure na savjetima... SPIRALE 67823

otići ću svakako ginekologu ( ionako nisam još bila na kontroli od poroda SPIRALE 724861 ), pa ću se posavjetovati. ali nekako sam sada više protiv..
kako kažeš Snježana, možda da probam sa drugim pilulama, hmm.
moja ginica mi uopće prije yasmina nije dala da napravim krvne pretrage, pa da inzistiram na tome vjerovatno ću naći tablete koje mi pašu.

Baš se bojim tih nuspojava vezanih za spiralu..nikad ne znaš SPIRALE 712989
A kakve sam ja sreće, sigurno bi mi se nekaj zakompliciralo.
A i kako Magdalena ti kažeš, s obzirom da su mi oni dani u mjesecu bolni i dosta je jače krvarenje, definitivno nisam osoba za to.

Ne znam, bum otišla na pregled pa ću vidjeti..

Pozz..
Lady mama
Lady mama
Srebrni član
Srebrni član

Gender : Female
Broj postova : 103
Age : 38
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : ekonomist
Kako ste saznali za ovaj forum : surfajući netom
Država : SPIRALE Croati12
Bodovi aktivnosti : 121
Registration date : 19.10.2009

[Vrh] Go down

SPIRALE Empty Re: SPIRALE

Postaj by Lady mama 13.01.10 15:57

eh da, umalo zaboravih..gledala sam za slučajeve trudnoće pod spiralom i doista Snježana, većina trudnoća se mora završiti pobačajem, a i velika je vjerovatnost da se dijete rodi sa poteškoćama u razvoju- strašno..

mislim da nisam baš tako hrabra da se odvažim na spiralu.. SPIRALE 60748
Lady mama
Lady mama
Srebrni član
Srebrni član

Gender : Female
Broj postova : 103
Age : 38
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : ekonomist
Kako ste saznali za ovaj forum : surfajući netom
Država : SPIRALE Croati12
Bodovi aktivnosti : 121
Registration date : 19.10.2009

[Vrh] Go down

SPIRALE Empty Re: SPIRALE

Postaj by Magdalena 13.01.10 20:06

[quote="Lady mama"]moja ginica mi uopće prije yasmina nije dala da napravim krvne pretrage, pa da inzistiram na tome vjerovatno ću naći tablete koje mi pašu.


Na zalost moram reci da ti je ginekologica guska i bilo bi dobro da je promijenis. Nikakva se kontracepcija ne smije davati bez kompletne krvne slike,uzete anmneze i opceg pregleda. Svakako je na to podsjeti,ako mislis ostati kod nje. Kao sto rekoh,meni su tablete bile super .Apsolutne kontraindikacije za uzimanje kontraceptivnih tableta su akutna i kronična oboljenja jetre i žučnjaka, tromboza i embolija u anamnezi, prisustvo antifosfolipidnih protutijela, vaskulitis, angiopatije, homocistinurija, hipertriglicidemija, lupus eritematodes, povišeni krvni tlak, diabetes mellitus, rak dojke i nejasna vaginalna krvarenja. Relativne kontraindikacije su lakši oblici hipertenzije, diabetesa, jetrenih oboljenja, angina pectoris, pušenje, dojenje, teška mastopatija, miomi, operacija srca, bubrežna insuficijencija, rak vrata.
Zbog navedenog vrlo je vazno obaviti kontrolu krvi,jetrenih proba i dr.

Magdalena
Moderator
Moderator

Gender : Female
Broj postova : 272
Age : 57
Lokacija : Osijek
Država : SPIRALE Croati12
Bodovi aktivnosti : 90
Registration date : 04.08.2008

[Vrh] Go down

SPIRALE Empty Re: SPIRALE

Postaj by Lady mama 13.01.10 21:29

u potpunosti se slažem s tobom.. žena je starija, rekla bih pred penziju, pa pretpostavljam da joj je pun kufer svega. kad sam je konkretno za pretrage za yasmine pitala, kaže mi "je, pa mladi ste, ne bude vam niš od yasmina.."

nakon što sam na svoju ruku prestala piti yasmine jer mi je bilo loše, ni mjesec dana poslije sam ostala trudna. kažem ženi o čemu se radi i pitam je ima li kakve veze što je ubrzo nakon prestanka uzimanja tableta došlo do trudnoće,i hoće li bebi naštetiti ti hormoni, ona opet odreagira kao da sam je pitala ne znam šta. pa pitam, jer ne znam.zato je ovdje ,zar ne?a i imam to pravo.
ne znam uopće zašto sam ostala kod nje. i obje trudnoće sam kod nje vodila, fala Bogu pa je bilo sve ok, ali sam od 6. mjeseca išla na preglede i ultrazvuk na Sv. Duh na moje inzistiranje..

sada mi ništa ni ne znači da je mijenjam, vidjet ću reakciju kad dođem na konzultacije što se tiče kontracepcije.
iskreno, živo me zanima šta će reći..
Lady mama
Lady mama
Srebrni član
Srebrni član

Gender : Female
Broj postova : 103
Age : 38
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : ekonomist
Kako ste saznali za ovaj forum : surfajući netom
Država : SPIRALE Croati12
Bodovi aktivnosti : 121
Registration date : 19.10.2009

[Vrh] Go down

SPIRALE Empty Re: SPIRALE

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.