Forum o djeci,roditeljima i budućim roditeljima
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Anoreksija i bulimija

3 posters

Go down

Anoreksija i bulimija Empty Anoreksija i bulimija

Postaj by marina_emilie 16.08.08 14:53

Šta mislite o tom kao netko moze bbiti anoreksican ili bulimcan.Dali netko postoji na ovom forumu ko ima iskustva sa nekom od tih bolesti
marina_emilie
marina_emilie
Srebrni član
Srebrni član

Gender : Female
Broj postova : 186
Age : 37
Lokacija : ZAGREB
Bodovi aktivnosti : 16
Registration date : 16.08.2008

[Vrh] Go down

Anoreksija i bulimija Empty Re: Anoreksija i bulimija

Postaj by andy 19.08.08 22:19

Ja imam iskustva s anoreksijom.Teško mi je o tome pričati jer me podsjeća na jedno jako ružno razdoblje života,no ako će nekako nekome pomoći...Dakle,meni anoreksiju nije dijagnosticirao liječnik,sama sam shvatila o čemu se radi i kako to utječe na mene,a kada sam shvatila to je bio početak izlječenja.Iz svog iskustva mogu reći da je to dosta teška psihička bolest koja se rađa iz depresije,tj. vjerovatno je neki oblik depresije.Čovjek jednostavno ne osjeća nikakvu potrebu za hranom(pa čak ni pićem) niti ne shvaća što mu se događa sa tijelom.Ja nisam imala 40kg jer sam si zamislila da sam debela,depresija me dovela do toga.Mislim da je to trajalo nekih godinu dana,možda i duže,nisam sigurna jer bila sam skroz izgubljena.Srećom,imala sam moje malo zlato i gledajući u njega jedne noći sve mi se posložilo u glavi,probudio se moj usnuli um i krenula sam ispočetka,nastavila sam živjeti.Sve je u glavi.THINK PINK
andy
andy
Srebrni član
Srebrni član

Gender : Female
Broj postova : 120
Age : 45
Lokacija : Ri
Bodovi aktivnosti : 0
Registration date : 11.08.2008

[Vrh] Go down

Anoreksija i bulimija Empty Re: Anoreksija i bulimija

Postaj by Kastina 19.08.08 22:59

ja nisam bolovala, bar mislim , ne znam kako bi nazvala to stanje u kojem sam bila jedno vrijeme ali bilo je jedno vrijeme u mom životu period kad sam naglo gubila kile i to stvarno jako brzo,nije da ja nisam jela , jedno vrijeme sam jela normalno , no s vremenom sam počela sve manje jesti i ubrzo se dogodilo to da mi je jedna kifla bila dovoljna za cijeli dan znaći sa 63 kile sam u brzom roku pala na 48 i padala bi i dalje da me nisu moji roditelji i tada dečko a sada muž malo trgnuli, i onda sam malo počela više jesti i došla do 52 i bila dugo na toj kilaži, a onda sam zatrudnila i počela se debljati i na kraju bila 25 u plusu i od tada se borim s kilama , sad neće dolje .....ali ne mislim nikako da je bulimija ili anoreksija naćin da skinem kile, to nikako...
Kastina
Kastina
Zlatni član
Zlatni član

Gender : Female
Broj postova : 518
Age : 38
Lokacija : slavonija (Vu)
Zanimanje : zdravstveno laboratorijski teh.
Država : Anoreksija i bulimija Croati12
Bodovi aktivnosti : 20
Registration date : 06.08.2008

[Vrh] Go down

Anoreksija i bulimija Empty Re: Anoreksija i bulimija

Postaj by marina_emilie 19.08.08 23:04

Drago mi je sta ste se izvukle od te odvratne bolesti-ja nazalost bitku vodim sa anoreksijom.Nadam se da cu barem sad u trudnoci presta biti opterecena sa tim jer sam vec sad pocela ajmo reci normalno zivjeti i jesti
marina_emilie
marina_emilie
Srebrni član
Srebrni član

Gender : Female
Broj postova : 186
Age : 37
Lokacija : ZAGREB
Bodovi aktivnosti : 16
Registration date : 16.08.2008

[Vrh] Go down

Anoreksija i bulimija Empty Re: Anoreksija i bulimija

Postaj by Kastina 19.08.08 23:14

joj marina , žao mi je što si se morala susresti s tom bolešću ,teško je izvući se ali nadam se da ćeš se uspjeti izvući, još posebno sada kad si trudna , znaš da svaka sitnica koju si ubacila u usta ima veliko značenje za tvoju bebicu....

držim ti fige da uspiješ , vibre
Kastina
Kastina
Zlatni član
Zlatni član

Gender : Female
Broj postova : 518
Age : 38
Lokacija : slavonija (Vu)
Zanimanje : zdravstveno laboratorijski teh.
Država : Anoreksija i bulimija Croati12
Bodovi aktivnosti : 20
Registration date : 06.08.2008

[Vrh] Go down

Anoreksija i bulimija Empty Re: Anoreksija i bulimija

Postaj by marina_emilie 19.08.08 23:21

Znam sad se stvarno trudim izvuci se od toga.Nadam se da hocu.Ima neki osjecaj da je to sve kod mene povezano sa jednim velikim neuspjehom tako barem ja to gledam.Ove godine nisam se uspijela upisati na faks,nisam zaposlene i ta bolest je sve dublje u meni pocela harati al kad sam saznala da sam trudna sama sebi sam rekla da cu se potruditi izvuci se iz toga radi svoje bebe
marina_emilie
marina_emilie
Srebrni član
Srebrni član

Gender : Female
Broj postova : 186
Age : 37
Lokacija : ZAGREB
Bodovi aktivnosti : 16
Registration date : 16.08.2008

[Vrh] Go down

Anoreksija i bulimija Empty Re: Anoreksija i bulimija

Postaj by Kastina 19.08.08 23:38

a čuj to nije bolest koja se dobije genetski ili slično to je reakcija na neuspjeh u životu , nezadovoljstvo samim sobom , da li zbog izgleda ili nećeg drugog nije presudno, ali eto i samo to razmišljanje je već početak...
ja vjerujem da ćeš ti pobjediti....
a znaj da sam tu uvijek i kao podrška i kao prijateljica doduše virtualna ali ipak jesam i možeš se uvijek ovdje nadati potpori .... dongreen
Kastina
Kastina
Zlatni član
Zlatni član

Gender : Female
Broj postova : 518
Age : 38
Lokacija : slavonija (Vu)
Zanimanje : zdravstveno laboratorijski teh.
Država : Anoreksija i bulimija Croati12
Bodovi aktivnosti : 20
Registration date : 06.08.2008

[Vrh] Go down

Anoreksija i bulimija Empty Re: Anoreksija i bulimija

Postaj by andy 19.08.08 23:54

Svaki se problem može riješiti i hoće,vidjet ćeš.Još ima vremena i za faks i za posao,a do tada raduj se životu,svom i ovom novom koji raste u tebi...i papaj draga,moja nona bi rekla da prazna vreća ne stoji. Wink
andy
andy
Srebrni član
Srebrni član

Gender : Female
Broj postova : 120
Age : 45
Lokacija : Ri
Bodovi aktivnosti : 0
Registration date : 11.08.2008

[Vrh] Go down

Anoreksija i bulimija Empty Re: Anoreksija i bulimija

Postaj by marina_emilie 20.08.08 9:52

Hvala vam sto vjerujete da ce se cijela moja sitacija od kaosa rjesitit :D
marina_emilie
marina_emilie
Srebrni član
Srebrni član

Gender : Female
Broj postova : 186
Age : 37
Lokacija : ZAGREB
Bodovi aktivnosti : 16
Registration date : 16.08.2008

[Vrh] Go down

Anoreksija i bulimija Empty Re: Anoreksija i bulimija

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.