Forum o djeci,roditeljima i budućim roditeljima
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kamo sa djetetom?

2 posters

Go down

Kamo sa djetetom? Empty Kamo sa djetetom?

Postaj by Lady mama 13.03.10 2:32

Pozdrav svima!

Molim Vas savjet, pomoć;
U 6. mj se vraćam na posao Kamo sa djetetom? Icon_cry , a maleni bi u 9. tek mogao krenuti u gradski vrtić gdje ide i starija kćer. pitala sam postoji li mogućnost da se ubaci u 6. ako će upasti pri upisu u 5. mjesecu, no otkantali su me i rekli da počinju godišnji ( to sam svjesna)
Dakle puna dva mjeseca- snađi se kako znaš. Baka i deda servis nemamo, dakle prepušteni smo sami sebi.
I sa starijom smo imali isti problem, ona je rođena u 5. pa smo dovukli rođake iz drugog grada pa je bila malo kod suprugovih ( daleko...) i napatili se i mi i ona. ta solucija mi nije nikako prihvatljiva, jedino mi ostaje da krene u privatni na ta dva mjeseca. sad pak čujem od jedne ženice da ni privatni ne primaju tokom godine jer ima preeeviše djece. još ću probati to, mada mi je jako puno plaćati 1500 kn, no nemam izbora.

e sad, čula sam od jedne poznanice da se može dobiti bolovanje tj produžetak bolovanje na temelju toga jer nitko nema čuvati dijete. ima li u tome istine, može li mi netko pomoći? može li se dobiti produžetak na 2 mj dok mi djete ne krene u vrtić?
između ostalog, idemo na fizikalne vježbice u klaićevu zbog hipotoničnosti ali hvala Bogu maleni odlično napreduje, tako da se ne bih vadila zbog toga na produžetak porodiljnog osim da mi to preporuči pedijatrica..
Dakle, grozno..
Molim Vas savjet ili iskustva, bilo što Kamo sa djetetom? 993767
Hvala žene

Pozdrav od Lady mame
Lady mama
Lady mama
Srebrni član
Srebrni član

Gender : Female
Broj postova : 103
Age : 38
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : ekonomist
Kako ste saznali za ovaj forum : surfajući netom
Država : Kamo sa djetetom? Croati12
Bodovi aktivnosti : 121
Registration date : 19.10.2009

[Vrh] Go down

Kamo sa djetetom? Empty Re: Kamo sa djetetom?

Postaj by snježana 14.03.10 1:18

a čuj neznam. čini mi se da poslije porodiljne imaš pravo iskoristiti godišnji odmor to ti je mjesec dana, a onda ako ništa drugo izmisli nešto za još mjesec dana bolovanja. moji kliinci su išli ovdje u našicama ali ti vrtić radi do 20. 06. otprilike dokle traje i škola a onda ništa do početka devetog mjeseca makar mi je to glupo ljudi rade 11 mjeseci u godini a ne 10.
snježana
snježana
Srebrni član
Srebrni član

Gender : Female
Broj postova : 80
Age : 53
Lokacija : Našice
Zanimanje : administrator, mama troje djece Patrik 13, Matej 12 i Bruno 3
Kako ste saznali za ovaj forum : slučajno pregledavajući web
Država : Kamo sa djetetom? Croati12
Bodovi aktivnosti : 81
Registration date : 19.10.2009

[Vrh] Go down

Kamo sa djetetom? Empty Re: Kamo sa djetetom?

Postaj by Lady mama 14.03.10 1:31

Ma problem mi je to s godišnjim jer sam tražila da mi da dva, tri dana do 1. ročkasa od malenog bar, a ona mi veli da moram pisati službenu molbu.. ma mislim strašno Kamo sa djetetom? 95583 duga priča- uprava odlučuje o godišnjim odmorima, pa po novom je ta procedura. a opet treba mi tjedan dva ostati za 9. mj kad mali krene na privikavanje u gradski vrtić.
Ne znam uopće šta da radimo.. grozna situacija, kao i sve ostalo u ovoj Državi.

Ovo je užas za vas šta vrtići ne rade po ljeti. i naše tete idu na godišnji ali zgrupiraju se klinci koji moraju ići i cijelo ljeto normalno traje program.eto jedino što klinac koji upadne pri upisu može krenuti tek na jesen u grupu.
Čovječe, ja za svoj godišnji svake godine doslovno moram moliti i još ne dobijem kad hoću, nego kak se oni sjete. eto razlika privatnih i državnih firmi. a mi već dve godine ne dobivamo regres btw..
Lady mama
Lady mama
Srebrni član
Srebrni član

Gender : Female
Broj postova : 103
Age : 38
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : ekonomist
Kako ste saznali za ovaj forum : surfajući netom
Država : Kamo sa djetetom? Croati12
Bodovi aktivnosti : 121
Registration date : 19.10.2009

[Vrh] Go down

Kamo sa djetetom? Empty Re: Kamo sa djetetom?

Postaj by snježana 14.03.10 1:59

u ovoj našoj državi odavno ništa več odavno ne šljaka. jedino zaposleni u državnim firmama imaju još kakvu takvu sigurnost da ne dobe otkaz. u privatnm sektoru je živi užas. neznam kako je trenutno u zagrebu ali ovdje ljudi koji rade kod privatnika pod takvim su svakodnevnim stresovima da se uopče čudim kako su sposobni za radit. svakodnevne prijetnje ucjene i neznam ja šta. a ono naši političari konstantno pričaju kako živimo u pravnoj državi e da je ovo pravna država drugačije bi se stvari odvijale. sori pollitika al ovo je više živi užas.
snježana
snježana
Srebrni član
Srebrni član

Gender : Female
Broj postova : 80
Age : 53
Lokacija : Našice
Zanimanje : administrator, mama troje djece Patrik 13, Matej 12 i Bruno 3
Kako ste saznali za ovaj forum : slučajno pregledavajući web
Država : Kamo sa djetetom? Croati12
Bodovi aktivnosti : 81
Registration date : 19.10.2009

[Vrh] Go down

Kamo sa djetetom? Empty Re: Kamo sa djetetom?

Postaj by Lady mama 17.03.10 0:22

Istina živa, ma isto je u zg-u. tko ima posao, šuti i trpi, a tko nema- ne bu ga ni našo. ma strašno..

ma nemam pojma kaj ćemo sa čuvanjem, držite fige da nešto smislimo do ljeta Kamo sa djetetom? 928719
Lady mama
Lady mama
Srebrni član
Srebrni član

Gender : Female
Broj postova : 103
Age : 38
Lokacija : Zagreb
Zanimanje : ekonomist
Kako ste saznali za ovaj forum : surfajući netom
Država : Kamo sa djetetom? Croati12
Bodovi aktivnosti : 121
Registration date : 19.10.2009

[Vrh] Go down

Kamo sa djetetom? Empty Re: Kamo sa djetetom?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.